73000, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Перекопська, 20 , оф. 503

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+38 050 588 52 16

Проєкт

створення Притулку для жінок постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні

Проєкт створення Притулку для жінок постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні

Коротка презентація проекту створення Притулку для жінок постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні для вебінару

Що таке так звані Центри підтримки - Кризові центри, притулки , шелтери , дені центри з протидії домашньому насильству? Для кого їх створюють? Хто може звернутись по допомогу і яка допомога надається?

Це спеціалізовані структури , які надають  послуги саме для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Соціальні, психологічні, юридичні, медичні в тому числі , послуги – є спеціалізованими послугами, які отримує постраждала особа, звернувшись до Кризового центру, притулку (шелтеру), денного центру.

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який вступив в дію з початком 2018 р  багато в чому узгоджуються з вимогами Стамбульської Конвенції.

У статті 16 цього Закону зазначається, що центри підтримки (зокрема, притулки) повинні створюватися місцевими органами влади, а також компаніями, установами, організаціями, благодійними фондами, неурядовими організаціями та приватними особами відповідно до місцевих соціальних потреб, і функціонувати відповідно до їхніх статутів. Відповідно до статті 7 Закону центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики щодо запобігання та протидії домашньому насильству (наразі це – Міністерство соціальної політики), має повноваження, з-поміж інших, затверджувати стандарти надання такої допомоги.

Перейду до проекту, який наша ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» впроваджувала, починаючи  з початку 2019 року до червня 2020 року у м. Херсоні.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЕКТ

Назва проекту

Протидія ґендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні.

Опис проблеми, на вирішення якої спрямований проект

Основна проблема, на вирішення якої направлений проект - захистити життя та зберегти здоров’я жінкам та їх дітям, які постраждали від домашнього насильства та

надати постраждалим спеціалізовану комплексну допомогу.

Проект  направлений на зменшення кількості випадків насильства в сім’ї, на вирішення проблеми відсутності у м. Херсоні та Херсонській області комплексного закладу для надання спеціалізованої допомоги постраждалим від домашнього насильства та на створення умов для безпечного тимчасового перебування жінок та їх дітей окремо від кривдників.

Проект направлений на вирішення проблеми, що пов’язанні з відсутністю взаємодії між закладами та установами,  які:

а) приймають сигнал тривоги про здійснення насильства в сім’ї ( патрульна поліція, дільничні, навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, служби у справах дітей, центри соціальних служб); 

б) визначають факт здійснення насильства в сім’ї (патрульна поліція);

в) проводять превентивну роботу з родинами з групи ризику існування насильства в сім’ї ( центри соціальних служб, служби у справах дітей);

г) проводять роботу з постраждалими від насильства та з кривдником(центри соціальних служб);

д) притягають до відповідальності осіб, які зчинили насильство (національна поліція, суди).

Мета проекту

Створення безпечного тимчасового цілодобового місця перебування та надання спеціалізованої комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства

Основні завдання проекту

1.    Створити комплексний заклад для надання спеціалізованої допомоги (соціальної, психологічної, юридичної) постраждалим від домашнього насильства та тимчасового притулку й перебування жертв домашнього насильства і їх дітей окремо від кривдника з одночасним перебуванням до 8 осіб на І етапі

2.    Створити умови безпечного тимчасового перебування постраждалих від домашнього насильства під час реалізації проекту на І етапі шляхом надання притулку в секретному будинку (до 8 осіб одночасного перебування), до завершення ремонтних робіт в приміщеннях Кризового центру (притулку).

3.    Виробити систему оперативної взаємодії між органами, які функціонально відповідають за профілактику та протидію домашньому насильству, у тому числі з розміщенням жертви насильства та її дітей у Кризовому центрі (притулку) та надання комплексної допомоги з  100% охопленням усіх випадків домашнього насильства, які були виявленні вже на І етапі реалізації проекту. 

4.    Спростити доступ родин з групи ризику ( за офіційними даними до 40 тисяч осіб у м. Херсоні) до отримання безкоштовних соціальних, психологічних, юридичних та медичних  послуг починаючи з І етапу реалізації проекту.

5.    Збільшити обізнаність та поінформованість населення м. Херсона і Херсонської області про особливості, види домашнього насильства та заклади, які надають кваліфіковану допомогу починаючи з І етапу реалізації проекту.

6.    Зменшити кількість  випадків домашнього насильства та запобігти його повторенню.

7.    Забезпечити впровадження європейського методичного досвіду  з надання комплексної допомоги жертвам домашнього насильства у Кризовому центрі (притулку) на основі методики Будапештського притулку для жертв домашнього насильства Угорської екуменічної служби допомоги.

8.    Залучити представників органів місцевої влади, депутатського корпусу, громадських організацій та громади до створення та участі у Наглядовій раді Кризового центру 

( притулку)  для постраждалих від домашнього насильства.

9.    Підготовка до впровадження ІІ етапу діяльності Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства з можливістю  безпечного тимчасового перебування до 30 постраждалих осіб одночасно.

 

Цільова аудиторія

Постраждалі від домашнього насильства жінки, дівчата, жінки та їх діти

Терміни реалізації

1 рік та 5 місяців

Географія проекту

М. Херсон та Херсонська область

Методи вирішення проблеми

Період

Захід

Результат

Лютий 2019

Участь у навчанні членкинь та членів  ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» за програмами Фонду ООН у галузі народонаселення

1.    Навчено 7 фахівців для сервісного супроводу клієнтів Кризового центру.  Організовано безперервну роботу 4 соціальних працівників, юриста, психолога та директора Кризового центру. Усі фахівці Центру пройшли спеціалізоване навчання у Києві на базі МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», а директор Кризового центра додатково пройшла тренінг Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні «Посилення ефективності між секторального реагування та взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі» (26-27 червня 2019 року), до якого були залучені також всі суб’єкти секторальної взаємодії в місті Херсоні. 

 

Лютий 2019

Створення умов безпечного тимчасового перебування постраждалих від домашнього насильства під час реалізації І етапу проекту через орендований будинок для надання притулку постраждалим особам до завершення ремонтних робіт в приміщеннях Кризового центру (притулку).

 

Орендовано «секретний» будинок до 10 осіб одночасного перебування

Березень-квітень 2019

Вироблення системи оперативної взаємодії між органами, які функціонально відповідають за профілактику та протидію домашньому насильству, у тому числі з розміщенням жертви насильства та її дітей у Кризовому центрі (притулку) та надання комплексної

1.розроблено  Алгоритм екстреного  реагування та організації надання допомоги постраждалим.

2.укладено угоди з трьома лікарняними закладами міста для безкоштовного обстеження постраждалих перед розміщенням їх у Шелтері

3. налагоджено пряму міжвідомчу взаємодію на рівні органів місцевого самоврядування.

 

 

Лютий 2019

Спрощення доступу родин з групи ризику ( за офіційними даними до 40 тисяч осіб у м. Херсоні) до отримання безкоштовних соціальних, психологічних, юридичних та медичних  послуг починаючи з І етапу реалізації проекту.

 

Створено згідно угоди про співпрацю з Херсонським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спеціалізоване формування «Денний центр для жінок, постраждалих від домашнього насильства та гендерно-зумовленого насильства». Визначено відповідального соціального працівника, який здійснює первинний прийом та консультування, відпрацьовує звернення суб’єктів взаємодії та здійснює переадресацію до суб’єктів взаємодії. У Денному центрі клієнти мають можливість отримати консультацію психолога, юриста, соціального працівника.

 

 

Налагодження співпраці між міжнародними та партнерськими організаціями задля досягнення основної мети проєкту – УЕСД, Фондом ООН, ХМР

Вступив у дію 21 червня 2019 року МЕМОРАНДУМ між Херсонською міською радою, Фондом ООН у галузі народонаселення та Угорською Екуменічною Службою Допомоги про підтримку діяльності Проекту «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства у Херсоні».

 

Квітень- серпень 2019

Створення умов щодо виконання зобов’язань Херсонської міської ради – передачу приміщень 175,4 кв.м. ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» для здійснення ремонтно-будівельних робіт Кризового центру.

Рішенням сесії Херсонської міської ради 23 квітня 2019 року строком оренди до 3-х років передано в безоплатну позичку (оренду) приміщення з числа об’єктів комунальної власності Херсонської міської ради для Кризового центру площею 175,4 кв.м. приміщення. У серпні 2019 року між ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» та управлінням комунальної власності Херсонської міської ради було підписано договір про оренду приміщення для організації діяльності Кризового центру на постійній основі.

 

 

Лютий – жовтень 20019

Збільшити обізнаність та поінформованість населення м. Херсона і Херсонської області про особливості, види домашнього насильства та заклади, які надають кваліфіковану допомогу починаючи з І етапу реалізації проекту.

 

розроблено та виготовлено три види буклетів (про головні аспекти проекту та інформація з профілактики домашнього насильства, «Дорожня карта для жертв домашнього насильства, алгоритм роботи по взаємодії суб’єктів із протидії домашньому насильству»), єврофлаєр «Порядок дій у кризових ситуаціях»; проведено 2  прес-конференції, 3 круглих столи, 9 робочих зустрічей представників міжвідомчих організацій, які здійснюють свою діяльність у сфері протидії домашньому насильству. На вулицях міста розміщено 2 банери, 10 білбордів та 15 сіті-лайтів з інформацією про точки доступу для отримання комплексних спеціалізованих послуг.  Постійно проводилися інформаційні компанії про впровадження проекту в інтернет-виданнях та друкованих ЗМІ. Всеукраїнськими каналами «5 канал», «Інтер» та «Ньюз ван», місцевими каналами «Херсон+» та «Скіфія», «Твій+» відзняті відео-репортажі з інтерв’ю керівника проекту, директорки КЦ, психолога, юриста та клієнток притулку.

Лютий 2019 – травень 2020

Зменшити кількість  випадків домашнього насильства та запобігти його повторенню.

 

За час створення Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства допомогу у прихистку надано 170 особом, комплексні послуги отримали близько 980 осіб.

Жовтень 2019 – лютий 2020

Проведення ремонтно-будівельних робіт приміщень Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства, виділених міською радою

Ремонттно-будівельні роботи проведено у повному обсязі, облаштовано меблями та необхідною побутовою технікою кімнати, кухню та санітарні приміщення,  налагоджено протипожежну безпеку та  відеоспостереження по периметру будівлі

 

 

 

Травень-червень 2020

Підготовка до впровадження ІІ етапу діяльності Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства з можливістю  безпечного тимчасового перебування до 30 постраждалих осіб одночасно.

 

Розпочато підготовчу роботу над проектом ІІ етапу створення Кризового центру – розширення можливостей одночасного перебування постраждалих від 10 до 30.

 

Досягнені результати

 

Основні партнери

Херсонська міська рада

Управління соціальної політики ХМР

Міський Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді

   Угорська Екуменічна Служба Допомоги (уряд Угорщини) в межах програми Агенції “HUNGARY HELPS

Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні (урядів Канади та Великої Британії), Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадянського здоров’я»,

Діяльність після завершення проекту (сталість проекту)

Рішенням сесії Херсонської міської ради від 5 червня 2020 року було прийнято зміни до Положення ХМЦССДСМ про створення спеціалізованого відділу з функціональним навантаженням для забезпечення діяльності Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства. Набутий ресурс для діяльності Кризового центру знаходиться у процесі переходу від ГО до ХМЦССДСМ.

Загальний бюджет проекту, грн.

4 214 000,00 грн

Висвітлення проєкту в соціальних мережах

Систематично оновлюється інформація в створеній групі Фейсбук «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення кризового центру для жінок, постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» на сторінці у Фейсбуці та на сайті ГО «Ліга соціально відповідальних жінок».

більше фото >>>

Translate »