73009, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Богородицька 128

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+ 38 050 588 52 16

З початку широкомасштабного вторгнення Росії на територію України під загрозою опинилось життя та здоров’я цивільного населення в Харківській, Київській, Сумській, Чернігівській Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, а також підконтрольній території Донецької та Луганської областей  України. Сотні тисяч біженців з охоплених війною територій масово покидають своє житло та шукають прихисток у безпечних містах та селах у центральній та західній Україні, де відносно безпечно і не ведуться бойові дії. Зважаючи на те, що під загрозою опинились найбільш вразливі верстви населення України (жінки, діти, люди похилого віку, люди з інвалідністю) такі особи потребують перш за все безпечного місця перебування, екстреної продовольчої допомоги та задоволення основних гігієнічних потреб, також забезпечення гігієнічною допомогою дітей від 0 до 3 років.

До Черкаської області прибули та продовжують прибувати постраждалі від обстрілів з міст Буча, Ірпень, Ворзель Київської області, з Харківської області та міста Харків, а також з південних областей України – Херсонської, Миколаївської, Одеської, з населених пунктів, де відбуваються бойові дії та наносяться ракетні удари. Загалом у Черкаській області перебуває близько 63 000 осіб ВПО.

У Полтавській області алгоритм евакуації такий же самий, як і в Черкаській. Більшість ВПО прибули та прибувають з Сумської, Чернігівської, Харківської областей, які знаходяться ближче за географічним розташуванням. Загалом через Полтавську область з початку широкомасштабної війни було евакуйовано близько 1,5 млн жителів Київської, Сумської, Харківської областей. У Полтаві  на даний час перебуває близько 50-60 тисяч ВПО.

Люди евакуюються силами обласних військових адміністрацій, а також самостійно, на власних авто, пішки або “перевізниками”, в тому числі в періоди, коли надаються Зелені гуманітарні коридори. Тимчасове житло надається усім, хто потребує у гуртожитках закладів освіти Черкаської та Полтавської області.

Біженці, які прибули до Черкаської та Полтавської областей перебувають у глибокому стресовому стані. У багатьох з них відсутні особисті речі, документи та засоби існування.

Передумовами реалізації проекту є – негайна потреба допомоги ВПО задля збереження життя та їх здоров’я, які прибули до Черкаської та Полтавської областей у результаті вимушеного переміщення з територій бойових дій.

Така ситуація потребує заходів систематичного надання екстреної комплексної  підтримки біженцям для забезпечення основних їх базових потреб:

–   продуктова безпека;

–   особиста та побутова гігієна;

–   дитяча гігієна;

–    психосоціальна та юридична допомога.

Для задоволення базових потреб біженців, психосоціальної та юридичної підтримки  створено комплекс систематичних послуг на тривалий період, допоки постраждалі зможуть повернутись до безпечного існування без викликів та загроз їх життю і здоров’ю.

Створено Логістичний Гуманітарний Центр Екстреного Реагування задля збереження життя ВПО у Черкаській та Полтавській області.

 

 

Translate »