73009, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Богородицька 128

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+ 38 050 588 52 16

Проект

"ХЕРСОН – ТЕРИТОРІЯ ВІЛЬНА ВІД НАСИЛЬСТВА, ШЛЯХ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ!"

Проект “ХЕРСОН – ТЕРИТОРІЯ ВІЛЬНА ВІД НАСИЛЬСТВА, ШЛЯХ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ!”

 

Шлях реалізації створення Центру в місті Херсон був довгим та тернистим. Багато сил було покладено на роботу з місцевою владою щодо актуалізації необхідності створення Центра для постраждалих від насильства, вивчення європейського досвіду створення притулків для жінок, які постраждали від домашнього насильства та налагодження партнерських відносин з міжнародними організаціями.
Не один рік представники соціальних служб та громадських організацій міста Херсона доводили, що проблема скоєння насильства – є злочином і наголошували про необхідність створення кризового Центру для постраждалих від насильства в сім’ї. Адже, проблема насильства замовчується у соціумі, а показники скоєння домашнього насильства зростають.
Протягом 2017 року за напрямком сприяння створенню Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні було реалізовано громадську кампанію «Херсон – територія вільна від насильства» у партнерстві з громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та громадськими активістами, які не байдужі до життя та благополуччя рідного міста.
У співпраці з патрульною поліцією та депутатами Херсонської міської ради було проаналізовано зростаючу динаміку випадків домашнього насильства та визначено потреби постраждалих у наданні комплексної допомоги та необхідності створення тимчасового притулку. За даними національної поліції у Херсоні  в 2017 році було зафіксовано понад 1600 повідомлень по місту і 4 000 по Херсонській області про вчинення домашнього насильства. У 2018 році спостерігається зростаюча динаміка здійснення домашнього насильства. За  2018 року на пульт поліції 102 було зафіксовано 4 833 повідомлень щодо скоєння домашнього насильства!
За даними Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді переважна більшість постраждалих від домашнього насильства впевнені, що скориставшись можливістю тимчасового притулку, змогли би налагодити своє подальше життя, покращити свій емоційний та психологічний стан, пройти соціалізацію та отримати юридичну підтримку для збереження свого здоров’я та життя.
Саме тому, у 2018 році було продовжено роботу щодо створення Кризового Центру та розроблено проект статуту закладу «Кризовий центр» для постраждалих від домашнього насильства та підготовлена проектно-кошторисна документація для виконання необхідних ремонтно-будівельних робіт. Також, був підписаний меморандум з Фондом народонаселення ООН та мером міста про співпрацю та сприяння створенню Кризового Центру в Херсоні, розроблено та подано дві проектні заявки щодо отримання міжнародної технічної допомоги в створенні Кризового центра (притулку).
З початку 2019 року стало відомо, що Центр буде!
Проект «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» підтримали  міжнародні організації – Фонд народонаселення ООН та Угорська Екуменічна Служба Допомоги (Угорщина, Будапешт).
Основна проблема, на яку направлений проект – захистити життя та зберегти здоров’я жінкам та їх дітям, які постраждали від домашнього насильства шляхом створення Кризового центру (притулку).
Проект допоможе постраждалим пройти реабілітацію та соціалізацію з залученням спеціалістів – психологів, соціальних працівників, юристів, медиків, які пройдуть спеціалізовані навчання.
Наразі готується підписання трьохстороннього Меморандуму щодо співпраці зі створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні між партнерами проекту: Фондом народонаселення ООН, Угорською Екуменічною Службою Допомоги (Угорщина, Будапешт) та Херсонською міською радою.
За реалізацію проекту «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» відповідає та реалізує ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» http://ligawomen.ks.ua, управління соціальної політики Херсонської міської ради, керівник Олена Рузгіс, Херсонській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівник Антон Єфанов.
За допомогою та кваліфікованою підтримкою психолога, юриста  та соціальних працівників можна звертатись за адресою: м. Херсон, вул. Стілкової дивізії, 6/9 або за телефоном (0552) 49-21-74

ХЕРСОН – ТЕРИТОРІЯ ВІЛЬНА ВІД НАСИЛЬСТВА

Про проект «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні»

З початку 2019 року стартував проект «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» який був підтриманий  міжнародними організаціями – Фондом народонаселення ООН та Угорською Екуменічною Службою Допомоги (Угорщина, Будапешт) і є продовженням реформ з протидії насильству на покращенню надання соціальних послуг у нашому місті.

Основна проблема, на яку направлений проект – захистити життя та зберегти здоров’я жінкам та їх дітям, які постраждали від домашнього насильства. За допомогою впровадження проекту буде вирішена проблема безпечного перебування (окремо від кривдника) у створеному Кризовому центрі (притулку) для постраждалих від домашнього насильства.

Проект допоможе постраждалим пройти реабілітацію та соціалізацію з залученням спеціалістів – психологів, соціальних працівників, юристів, медиків, які пройдуть спеціалізовані навчання.

    Проект «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні»  направлений на зменшення кількості випадків насилля в сім’ї, на вирішення проблеми створення у м. Херсоні та Херсонській області комплексного закладу для надання спеціалізованої допомоги (соціальної, психологічної, юридичної, медичної) постраждалим від домашнього насильства. Також, на створення умов для безпечного тимчасового перебування постраждалим від домашнього насильства та їх дітей окремо від їх кривдників.

Проект вирішить проблеми пов’язанні з відсутністю взаємодії між закладами та установами,  які:

 • приймають сигнал тривоги про здійснення насилля в сім’ї (патрульна поліція, дільничні, навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, служби у справах дітей, центри соціальних служб);
 • визначають факт здійснення насильства в сім’ї (патрульна поліція);
 • проводять превентивну роботу з родинами з групи ризику існування насильства в сім’ї ( центри соціальних служб, служби у справах дітей);
 • проводять роботу з постраждалими від насильства та з кривдником (центри соціальних служб);
 • притягають до відповідальності осіб, які зчинили насильство (національна поліція, суди).

Основні завдання, на вирішення яких направлено проект

 1. Створити комплексний заклад для надання спеціалізованої допомоги (соціальної, психологічної, юридичної, медичної) постраждалим від домашнього насильства та тимчасового притулку й перебування жертв домашнього насильства і їх дітей окремо від кривдника з одночасним перебуванням до 10 осіб на І етапі (до 30 осіб за рік).
 2. Створити умови безпечного тимчасового перебування постраждалих від домашнього насильства під час реалізації проекту на І етапі шляхом надання притулку в секретних квартирах (8 осіб), до завершення ремонтних робіт в приміщеннях Кризового центру (притулку).
 3. Виробити систему оперативної взаємодії між органами, які функціонально відповідають за профілактику та протидію домашньому насильству, у тому числі з розміщенням жертви насильства та її дітей у Кризовому центрі (притулку) та надання комплексної допомоги з  100% охопленням усіх випадків домашнього насильства, які були виявленні вже на І етапі реалізації проекту.
 4. Спростити доступ родин з групи ризику (за офіційними даними до 40 тисяч осіб у м. Херсоні) до отримання безкоштовних соціальних, психологічних, юридичних та медичних  послуг починаючи з І етапу реалізації проекту.
 5. Збільшити обізнаність та поінформованість населення м. Херсона і Херсонської області про особливості, види домашнього насильства та заклади, які надають кваліфіковану допомогу починаючи з І етапу реалізації проекту.
 6. Зменшити кількість  випадків домашнього насильства та запобігти його повторенню.
 7. Забезпечити впровадження європейського методичного досвіду з надання комплексної допомоги жертвам домашнього насильства у Кризовому центрі (притулку) на основі методики Будапештського притулку для жертв домашнього насильства Угорської екуменічної служби допомоги.
 8. Залучити представників органів місцевої влади, депутатського корпусу, громадських організацій та громади до створення та участі у Наглядовій раді Кризового центру (притулку)  для постраждалих від домашнього насильства.

  Організації відповідальні за реалізацію проекту Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих домашньому насильству у м. Херсоні” :

 • громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок», керівник  Наталія Кравець;
 • управління соціальної політики Херсонської міської ради, керівник Олена Рузгіс;
 • Херсонській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівник Антон Єфанов.

skype natkrav_007

https://www.facebook.com/groups/444203285779572/507973872735846/?notif_t=group_activity&notif_id=1465200108216223

Translate »