73009, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Богородицька 128

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+ 38 050 588 52 16

Укриття — чому так важливо?

Укриття — чому так важливо? Херсонщина — південний регіон в Україні, який щодня зазнає безліч ракетних та артилерійських ударів. Наявність укриття в містах Херсонщини — це питання життя. Угорська Екуменічна Служба, у рамках реалізації проєкта UHF (Ukraine Humanitarian Fund), відремонтує та забезпечить необхідним обладнанням бомбосховище у 20 соціальних закладах на Херсонщині, Миколаївщині, Одессі.

Чому це так важливо? Наразі школи в Херсоні працюють онлайн, але вчителі час від часу організовують заходи для дітей, які залишаються в місті. Ці заходи відбуваються у бомбосховищі школи. Крім цього наявність бомбосховищ у соціальних установах, таких як школи та лікарні, має вирішальне значення, оскільки, як правило, житлові будинки не мають безпечних бомбосховищ. Таким чином, люди, які проживають поруч із соціальними установами, можуть використовувати ці бомбосховища для своєї безпеки.

Історії двох сусідок: як кризові набори УЕСД допомогли людям

Громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» спільно з Угорською Екуменічною Службою Допомоги (HIA) та Українським Гуманітарним Фондом (UHF) у трьох південних областях України реалізують проект «Невідкладна непродовольча допомога та підтримка  у будівництві житла для відновлення критично важливих інфраструктурних послуг та покращення умов проживання ВПО і постраждалих сімей від кризи в Херсонській, Одеській та Миколаївській областях»

В рамках цієї програми було роздано 350 гуманітарних наборів для домогосподарств Херсонської області. Ці набори у важкі для Херсонщини дні, під час терористичного акту російської армії на Каховській ГЕС, стали у нагоді людям, які вимушені були евакуюватись, рятуючись від дніпровскої води.

Історії двох херсонок наочно демонструють, як речі із кризового набору допомогли їм у скрутній ситуації. 

Світлані Павлівні довелось залишити свою квартиру у мікрорайоні Корабел, бо вода повністю оточила її рідну домівку на вулиці Патона.  Вона переїхала до своїх родичів у Шуменський мікрорайон, де теж були підтоплення, але не настільки великі. До сьогоднішнього дня у мікрорайоні Острів у деяких будинках немає електропостачання, не працює більшість магазинів. Наслідки катастрофи все ще даються взнаки

Розповідає Світлана Павлівна: «Жила на Острові, нас там дуже добре затопило. Квартира на 5 поверсі, і вода не дійшла, але була вище пояса. Люди на лодках вивозили нас з дому. 

Син не зміг поїхати зі мною, бо працює. Сидів у квартирі поки не спала вода. Я залишила йому запас продуктів. Наготувала те, що можна їсти холодним – курку стушкувала. Продуктів йому вистачило.

В нашому під’їзді залишилось ще три людини. Одна після інсульту — маломобільна. Ще двоє відмовились від переїзду. Сказали, що залишаться вдома.

Незважаючи на свій вік, а мені вже 75, допомагаю людям із свого дому. Всіх обдзвонила, знаю де вони зараз живуть. З першого під’їзду п’ять жінок волонтери вивезли у центр міста, туди, де вода не дістане, — у приватний дім. Хтось надав їм притулок. Херсонці переселяються до своїх родичів, у гуртожитки або до будинків, які їм надають безплатно власники. 

Дуже жалкую, що сину не віддала повербанк. У нього слабший, і мій би йому знадобився. І ліхтарик теж потрібно було залишити. Речі з кризового набору Угорської Екуменістичної Служби Допомоги стали нам всім у нагоді. Повербанк, ліхтарик, ковдра, аптечка – ці речі потрібні завжди. Ми будемо їми користуватись і надалі. Вони допоможуть нам пережити зиму, яка теж, як обіцяють енергетики, буде важкою. Але ми, завдячуючи міжнародній гуманітарній допомозі, готові до випробувань. Вірю, що переживемо лихі часи і будемо святкувати перемогу».

Валентина Іванівна теж живе на вулиці на Патона. Під час розмови вона ледь стримувала емоції, і розплакалась: «Я з 24 лютого на Острові держалась. Нас бомбили. Всі дивувались, що я там. А я не хочу виїжджати із свого Острова. Але це затоплення… воно мене підкосило. Діти вже о десятій ранку зібралися, вмовляли – мамо, поїхали. Вони мене витягли мене з Острова.

Зиму пережили, тільки перед новим роком дали світло та воду, у лютому -обігрівачі. Пережили і потоп. У нас з чотирьох під’їздів лише у 37 квартирах люди живуть. Мені 57 років, а їм всім більше 65. Ми старались їх забезпечити гуманітаркою. А це важко, бо на Острів ніхто не хоче їхати. 

Дякую за допомогу, яку надають нам міжнародні організації. Від Угорської Екуменічної Служби Допомоги отримала гарний набір. Там і ковдра, і повербанк, і аптечка, і ліхтарик. Все це потрібно. Особливо у такі часи. Ми все витримаємо. Ми — Україна. Ми — Херсон».

Громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» у партнерстві з канадською українською діаспорою буде допомагати херсонцям

На ранок 8 червня середній рівень підтоплення, внаслідок руйнування Каховської ГЕС, складає 5,61 метрів. Під водою опинились 600 квадратних кілометрів Херсонщини, з них 32% — правобережжя та 68% — лівий берег. Про оперативну ситуацію, викликану підривом Каховської ГЕС, розказав голова Херсонської ВЦА Олександр Прокудін.

Це просто суха статистика. А за нею долі людей, які опинились у біді. Сьогодні вся Україна допомагає Херсону і Херсонщині. Зараз гуманітарні організації отримують багато пропозицій про підтримку  —   пересилають гумові човни, одяг, харчі, ліки, дитячі ліжка, пропонують житло для постраждалих, відгукнулися українські банки, бізнес.

Для Херсонщини збирають допомогу по всьому світу і передають її в надійні руки громадських організацій, які мають великий досвід роботи у гуманітарних проектах. Бо саме вони можуть використати її максимально прозоро і результативно.   

Представники української діаспори канадського міста Монктон, розпочали екстрений збір коштів на гуманітарні потреби постраждалим від підриву Каховської ГЕС. Херсонська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» стала гарантом та партнером у передачі зібраних коштів на гуманітарні потреби постраждалим херсонським родинам. Громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» вже давно працює з такими проектами, має великі бази даних і досвід роботи у кризових ситуаціях.

Проєкт «Єдиний логістичний гуманітарний центр півдня України»

ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» є суб-партнером міжнародної некомерційної організації Угорська Екуменічна Служба Допомоги у реалізації гуманітарних проектів у Херсонській області.

Насьогодні Угорська Екуменічна Служба Допомоги (HIA-HUNGARY) реалізовує проект за фінансового сприяння Організації Об’єднаних Націй — ОСНА (Український гуманітарний фонд) CBF-UKR- 23-R-ING0-24498 у трьох південоукраїнських областях: в Херсонській, Одеській та  Миколаївській.

Проект складається з таких основних  компонентів:

1. Забезпечення допомоги для 20 соціальних закладів, центрів та установ громадського рівня, включаючи соціальні установи, що надають критичні послуги, у   проведенні ремонтно-відновлювальних робіт та облаштування бомбосховищ комплектами непрофільних захисних засобів NFI. (в Херсонській – 70% активностей від загального обсягу проекту, Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

2. Забезпечення 500 домогосподарств у житлових будівлях, які під ризиком обстрілів,   допомоги комплектами непрофільних захисних наборів  в тому числі, ліхтарів, павер-банків, аптечок та іншого, що створить умови ефективної  підтримки в надзвичайних ситуаціях. (в Херсонській – 70% активностей від загалу проекту, Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

3. Забезпечення 50 багатоквартирних будинків, сільських громад, квартальних комітетів, об’єднань мешканців багатоквартирних будинків, на рівні місцевої громади у облаштуванні бомбосховищ, включаючи базове обладнання у тому числі генераторів з аксесуарами та палива для них та надання комплектів непрофільних захисних наборів:  ковдр, аптечок та іншого. (в Херсонській – 70% активностей від загалу проекту , Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

4. Забезпечення допомоги для 230 домогосподарств постраждалих від обстрілів, незначно пошкоджених будинків, наданням будівельних матеріалів для проведення легких та середніх відновлювально-ремонтних робіт, через  вручення домогосподарствам ваучеру на отримання необхідних матеріалів у Херсонській області.

Проект реалізується у 3 областях Херсонська, Одеська, Миколаївська. Це області які знаходяться на Півдні України і підпадають під системні артилерійські та ракетні обстріли. Місто Херсон був деокупована від російської армії 5 місяців тому і знаходиться безпосередньо на лінії бойових зіткнень та воєнних дій. Частина Херсонської області на лівобережній частині від річки Дніпро зараз окупована російськими військами.

 Херсонська, Одеська, Миколаївська області значно постраждали від  бомбових та ракетних обстрілів. Зруйновані житлові будинки, пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури, мережі електропередачі та водопостачання.

Довідкова Інформація: Починаючи з 2015 року Угорська Екуменічна Служби Допомоги є гуманітарним партнером в Херсонській області та стратегічним партнером у допомозі вирішення соціально-економічних проблем ВПО, у тому числі створення Кризового центру для жінок, які постраждали від домашнього насильства, доставка гуманітарних вантажів для ВПО, які перебували на території Херсонської області, починаючи з 2015 по 2018 роки.

Угорська екуменічна служба допомоги (заснована в 1991 році) – сьогодні це одна з найбільших визнаних міжнародною спільнотою, угорських некомерційних організацій.           Угорська Екуменічна Служби Допомоги допомагає нужденним незалежно від їх національності, релігії та ідеології. Свою діяльність по формуванню відповідального світогляду в Угорщині.

На півдні України ГО ЛІГА Соціально Відповідальних Жінок разом з нашими партнерами HIA-HUNGARY, працюємо над впровадженням чотирьох проектів для Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.

У Херсоні проекти презентували представникам місцевої влади на зустрічі з очильником ХОВА Олександром Прокудіним.
Усі проекти мають соціальнозначимі аспекти й направлені на підтримку 500 домогосподарств сільських громад через забезпечення комплектами непрофільного NFI, на допомогу 50 ОСББ та квартальних комітетів на рівні місцевих громад в облаштуванні укриттів, на допомогу 20 -ти соціальним закладам у ремонтно-відновлювальних роботах бомбосховищ та забезпеченні непрофільними захисними засобами NFI.
Також, відвідали сільські громади, у яких домогосподарства потребують фінансової підтримки на придбання будівельних матеріалів для першочергового відновлення.
Такий проект направлений на 230 легкопошкоджених домогосподарств, які постраждали від обстрілів.

Генератор для Херсонського міського водоканалу

Ще один 30 кВт генератор був доставлений до Херсонського міського водоканалу.

Було проведнно перший експериментальний запуск та навчання інженера водоканалу у м. Києві.

Інструктаж пройдено, запуск двигуна відбувся. Генератор відправлено до Херсону!

HIA-HUNGARY , дякуємо за допомогу Херсонщині!

Передача гуманітарної допомоги від наших Угорських партнерів — Угорської Екуменічної Служби Допомоги.

На цей раз допомога надійшла для працівників критичної інфраструктури Херсону, волонтерам, які щодня ризикують життям, допомагаючи людям, соціальним працівникам, службовцям гуманітарної сфери, працівникам міського водоканалу, які майже щодня виконують ризиковані місії для безперебійного постачання води херсонцям.

Дякуємо відважним соціальним працівникам Херсонського міського центру у справах сім’ї , дітей та молоді, які передали 400 штук налобних ліхтариків, 300 штук паур банків усім вищезазначеним працівникам.

Фото -звіт від Наталія Краска , є доказом того, що таке необхідне обладнання у цей непростий час, допомагає працівникам цих сфер у відновленні критичної інфраструктури міста.

 

 


 

 

Генератори для Херсону
від наших шановних міжнародних партнерів HIA-HUNGARY
(Угорської Екуменічної Служби Допомоги).

Сьогодні доставили чималу кількість генераторів до Херсону
від наших шановних міжнародних партнерів HIA-HUNGARY
(Угорської Екуменічної Служби Допомоги).
У листопаді, коли завозили гуманітарну допомогу разом з Керівником офісу HIA-HUNGARY в Україні Barnabás Szatmári мали зустрічі з керівниками інфраструктурних об’єктів та місцевою владою. Провели оцінку потреб й отримали запити на генератори різної потужності на вирішення нагальних потреб від міського водоканалу, міської клінічної лікарні ім.Карабелєша, від Суворівської райради для ОСББ, Тягинської громади, ОСББ Карабельного району для створення пунктів незламності та забезпечення підкачки води зі скважин та для забезпечення електроенергією п’яти лікарських закладів у Херсонській територіальній громаді:
Поліклініка №1, Поліклініка №3, Дитяча поліклініка №1, Дитяча поліклініка №2, Фельшерсько — акушерський пункт (с. Степанівка). Поліклініка №2.
Отримали численні слова вдячності та з радістю їх передаємо HIA-HUNGARY (Будапешт), для Відокремленого підрозділу УЕСД в Україні (Берегово), Закарпатській ОВДА, офісу HIA-HUNGARY в Україні (Київ)!
Стомленні дорогою та екстремальною ситуацією на в’їзді й виїзді з Херсону та від постійних вибухів, але щасливі з того, що вдалося таки допомогти великій кількості нашим землякам, нашим херсонцям!
Все буде Україна !

«Екстрене реагування задля збереження життя. Гуманітарна допомога від Угорщини — для жителів звільненного Херсону»

Угорська екуменічна служба допомоги доставила для жителів Херсонської міської територіальної громади 32 т продуктів харчування і засобів гігієни.

Дві вантажівки з гуманітарною допомогою від Угорщини — уже в Херсоні!
Угорська Екуменічна Служба Допомоги доставила 32 т гуманітарного вантажу з продуктів харчування, води, жіночої, особистої та дитячої гігієни.
З представниками Угорської Екуменічної Служби Допомоги в Україні Barnabás Szatmári та Danyil Kiss зустрілася начальник міської військової адміністрації Галина Лугова.
Угорська Екуменічна Служба Допомоги з початку війни, підтримує людей у 18 регіонах України.
Невдовзі допомогу від Угорщини отримають херсонці зі звільнених від окупантів громад.

Угорська екуменічна служба допомоги одна з найбільших визнаних міжнародною спільнотою, угорських некомерційних громадських організацій. УЕСД допомагає нужденним незалежно від їх національності, релігії та ідеології, як в Угорщині так і за її межами, керуючись прозорими та суворими професійними стандартами діяльності. Свою соціальну роботу та діяльність по формуванню відповідального світогляду в Угорщині, Служба поєднує з реалізацією програм по наданню гуманітарної допомоги та програм розвитку в 36 країнах світу починаючи з дня її заснування.

В ЗМІ о нас

miskrada.kherson.ua

ПРОЄКТ «Екстрене реагування задля збереження життя вимушено переміщених осіб у Черкаській та Полтавській області»

З початку широкомасштабного вторгнення Росії на територію України під загрозою опинилось життя та здоров’я цивільного населення в Харківській, Київській, Сумській, Чернігівській Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, а також підконтрольній території Донецької та Луганської областей  України. Сотні тисяч біженців з охоплених війною територій масово покидають своє житло та шукають прихисток у безпечних містах та селах у центральній та західній Україні, де відносно безпечно і не ведуться бойові дії. Зважаючи на те, що під загрозою опинились найбільш вразливі верстви населення України (жінки, діти, люди похилого віку, люди з інвалідністю) такі особи потребують перш за все безпечного місця перебування, екстреної продовольчої допомоги та задоволення основних гігієнічних потреб, також забезпечення гігієнічною допомогою дітей від 0 до 3 років.

До Черкаської області прибули та продовжують прибувати постраждалі від обстрілів з міст Буча, Ірпень, Ворзель Київської області, з Харківської області та міста Харків, а також з південних областей України – Херсонської, Миколаївської, Одеської, з населених пунктів, де відбуваються бойові дії та наносяться ракетні удари. Загалом у Черкаській області перебуває близько 63 000 осіб ВПО.

У Полтавській області алгоритм евакуації такий же самий, як і в Черкаській. Більшість ВПО прибули та прибувають з Сумської, Чернігівської, Харківської областей, які знаходяться ближче за географічним розташуванням. Загалом через Полтавську область з початку широкомасштабної війни було евакуйовано близько 1,5 млн жителів Київської, Сумської, Харківської областей. У Полтаві  на даний час перебуває близько 50-60 тисяч ВПО.

Люди евакуюються силами обласних військових адміністрацій, а також самостійно, на власних авто, пішки або «перевізниками», в тому числі в періоди, коли надаються Зелені гуманітарні коридори. Тимчасове житло надається усім, хто потребує у гуртожитках закладів освіти Черкаської та Полтавської області.

Біженці, які прибули до Черкаської та Полтавської областей перебувають у глибокому стресовому стані. У багатьох з них відсутні особисті речі, документи та засоби існування.

Передумовами реалізації проекту є — негайна потреба допомоги ВПО задля збереження життя та їх здоров’я, які прибули до Черкаської та Полтавської областей у результаті вимушеного переміщення з територій бойових дій.

Така ситуація потребує заходів систематичного надання екстреної комплексної  підтримки біженцям для забезпечення основних їх базових потреб:

—   продуктова безпека;

—   особиста та побутова гігієна;

—   дитяча гігієна;

—    психосоціальна та юридична допомога.

Для задоволення базових потреб біженців, психосоціальної та юридичної підтримки  створено комплекс систематичних послуг на тривалий період, допоки постраждалі зможуть повернутись до безпечного існування без викликів та загроз їх життю і здоров’ю.

Створено Логістичний Гуманітарний Центр Екстреного Реагування задля збереження життя ВПО у Черкаській та Полтавській області.

 

 

Translate »