73009, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Богородицька 128

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+ 38 050 588 52 16

Проєкт «Єдиний логістичний гуманітарний центр півдня України»

ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» є суб-партнером міжнародної некомерційної організації Угорська Екуменічна Служба Допомоги у реалізації гуманітарних проектів у Херсонській області.

Насьогодні Угорська Екуменічна Служба Допомоги (HIA-HUNGARY) реалізовує проект за фінансового сприяння Організації Об’єднаних Націй — ОСНА (Український гуманітарний фонд) CBF-UKR- 23-R-ING0-24498 у трьох південоукраїнських областях: в Херсонській, Одеській та  Миколаївській.

Проект складається з таких основних  компонентів:

1. Забезпечення допомоги для 20 соціальних закладів, центрів та установ громадського рівня, включаючи соціальні установи, що надають критичні послуги, у   проведенні ремонтно-відновлювальних робіт та облаштування бомбосховищ комплектами непрофільних захисних засобів NFI. (в Херсонській – 70% активностей від загального обсягу проекту, Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

2. Забезпечення 500 домогосподарств у житлових будівлях, які під ризиком обстрілів,   допомоги комплектами непрофільних захисних наборів  в тому числі, ліхтарів, павер-банків, аптечок та іншого, що створить умови ефективної  підтримки в надзвичайних ситуаціях. (в Херсонській – 70% активностей від загалу проекту, Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

3. Забезпечення 50 багатоквартирних будинків, сільських громад, квартальних комітетів, об’єднань мешканців багатоквартирних будинків, на рівні місцевої громади у облаштуванні бомбосховищ, включаючи базове обладнання у тому числі генераторів з аксесуарами та палива для них та надання комплектів непрофільних захисних наборів:  ковдр, аптечок та іншого. (в Херсонській – 70% активностей від загалу проекту , Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

4. Забезпечення допомоги для 230 домогосподарств постраждалих від обстрілів, незначно пошкоджених будинків, наданням будівельних матеріалів для проведення легких та середніх відновлювально-ремонтних робіт, через  вручення домогосподарствам ваучеру на отримання необхідних матеріалів у Херсонській області.

Проект реалізується у 3 областях Херсонська, Одеська, Миколаївська. Це області які знаходяться на Півдні України і підпадають під системні артилерійські та ракетні обстріли. Місто Херсон був деокупована від російської армії 5 місяців тому і знаходиться безпосередньо на лінії бойових зіткнень та воєнних дій. Частина Херсонської області на лівобережній частині від річки Дніпро зараз окупована російськими військами.

 Херсонська, Одеська, Миколаївська області значно постраждали від  бомбових та ракетних обстрілів. Зруйновані житлові будинки, пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури, мережі електропередачі та водопостачання.

Довідкова Інформація: Починаючи з 2015 року Угорська Екуменічна Служби Допомоги є гуманітарним партнером в Херсонській області та стратегічним партнером у допомозі вирішення соціально-економічних проблем ВПО, у тому числі створення Кризового центру для жінок, які постраждали від домашнього насильства, доставка гуманітарних вантажів для ВПО, які перебували на території Херсонської області, починаючи з 2015 по 2018 роки.

Угорська екуменічна служба допомоги (заснована в 1991 році) – сьогодні це одна з найбільших визнаних міжнародною спільнотою, угорських некомерційних організацій.           Угорська Екуменічна Служби Допомоги допомагає нужденним незалежно від їх національності, релігії та ідеології. Свою діяльність по формуванню відповідального світогляду в Угорщині.

На півдні України ГО ЛІГА Соціально Відповідальних Жінок разом з нашими партнерами HIA-HUNGARY, працюємо над впровадженням чотирьох проектів для Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.

У Херсоні проекти презентували представникам місцевої влади на зустрічі з очильником ХОВА Олександром Прокудіним.
Усі проекти мають соціальнозначимі аспекти й направлені на підтримку 500 домогосподарств сільських громад через забезпечення комплектами непрофільного NFI, на допомогу 50 ОСББ та квартальних комітетів на рівні місцевих громад в облаштуванні укриттів, на допомогу 20 -ти соціальним закладам у ремонтно-відновлювальних роботах бомбосховищ та забезпеченні непрофільними захисними засобами NFI.
Також, відвідали сільські громади, у яких домогосподарства потребують фінансової підтримки на придбання будівельних матеріалів для першочергового відновлення.
Такий проект направлений на 230 легкопошкоджених домогосподарств, які постраждали від обстрілів.

Генератор для Херсонського міського водоканалу

Ще один 30 кВт генератор був доставлений до Херсонського міського водоканалу.

Було проведнно перший експериментальний запуск та навчання інженера водоканалу у м. Києві.

Інструктаж пройдено, запуск двигуна відбувся. Генератор відправлено до Херсону!

HIA-HUNGARY , дякуємо за допомогу Херсонщині!

Передача гуманітарної допомоги від наших Угорських партнерів — Угорської Екуменічної Служби Допомоги.

На цей раз допомога надійшла для працівників критичної інфраструктури Херсону, волонтерам, які щодня ризикують життям, допомагаючи людям, соціальним працівникам, службовцям гуманітарної сфери, працівникам міського водоканалу, які майже щодня виконують ризиковані місії для безперебійного постачання води херсонцям.

Дякуємо відважним соціальним працівникам Херсонського міського центру у справах сім’ї , дітей та молоді, які передали 400 штук налобних ліхтариків, 300 штук паур банків усім вищезазначеним працівникам.

Фото -звіт від Наталія Краска , є доказом того, що таке необхідне обладнання у цей непростий час, допомагає працівникам цих сфер у відновленні критичної інфраструктури міста.

 

 


 

 

Генератори для Херсону
від наших шановних міжнародних партнерів HIA-HUNGARY
(Угорської Екуменічної Служби Допомоги).

Сьогодні доставили чималу кількість генераторів до Херсону
від наших шановних міжнародних партнерів HIA-HUNGARY
(Угорської Екуменічної Служби Допомоги).
У листопаді, коли завозили гуманітарну допомогу разом з Керівником офісу HIA-HUNGARY в Україні Barnabás Szatmári мали зустрічі з керівниками інфраструктурних об’єктів та місцевою владою. Провели оцінку потреб й отримали запити на генератори різної потужності на вирішення нагальних потреб від міського водоканалу, міської клінічної лікарні ім.Карабелєша, від Суворівської райради для ОСББ, Тягинської громади, ОСББ Карабельного району для створення пунктів незламності та забезпечення підкачки води зі скважин та для забезпечення електроенергією п’яти лікарських закладів у Херсонській територіальній громаді:
Поліклініка №1, Поліклініка №3, Дитяча поліклініка №1, Дитяча поліклініка №2, Фельшерсько — акушерський пункт (с. Степанівка). Поліклініка №2.
Отримали численні слова вдячності та з радістю їх передаємо HIA-HUNGARY (Будапешт), для Відокремленого підрозділу УЕСД в Україні (Берегово), Закарпатській ОВДА, офісу HIA-HUNGARY в Україні (Київ)!
Стомленні дорогою та екстремальною ситуацією на в’їзді й виїзді з Херсону та від постійних вибухів, але щасливі з того, що вдалося таки допомогти великій кількості нашим землякам, нашим херсонцям!
Все буде Україна !

«Екстрене реагування задля збереження життя. Гуманітарна допомога від Угорщини — для жителів звільненного Херсону»

Угорська екуменічна служба допомоги доставила для жителів Херсонської міської територіальної громади 32 т продуктів харчування і засобів гігієни.

Дві вантажівки з гуманітарною допомогою від Угорщини — уже в Херсоні!
Угорська Екуменічна Служба Допомоги доставила 32 т гуманітарного вантажу з продуктів харчування, води, жіночої, особистої та дитячої гігієни.
З представниками Угорської Екуменічної Служби Допомоги в Україні Barnabás Szatmári та Danyil Kiss зустрілася начальник міської військової адміністрації Галина Лугова.
Угорська Екуменічна Служба Допомоги з початку війни, підтримує людей у 18 регіонах України.
Невдовзі допомогу від Угорщини отримають херсонці зі звільнених від окупантів громад.

Угорська екуменічна служба допомоги одна з найбільших визнаних міжнародною спільнотою, угорських некомерційних громадських організацій. УЕСД допомагає нужденним незалежно від їх національності, релігії та ідеології, як в Угорщині так і за її межами, керуючись прозорими та суворими професійними стандартами діяльності. Свою соціальну роботу та діяльність по формуванню відповідального світогляду в Угорщині, Служба поєднує з реалізацією програм по наданню гуманітарної допомоги та програм розвитку в 36 країнах світу починаючи з дня її заснування.

В ЗМІ о нас

miskrada.kherson.ua

ПРОЄКТ «Екстрене реагування задля збереження життя вимушено переміщених осіб у Черкаській та Полтавській області»

З початку широкомасштабного вторгнення Росії на територію України під загрозою опинилось життя та здоров’я цивільного населення в Харківській, Київській, Сумській, Чернігівській Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, а також підконтрольній території Донецької та Луганської областей  України. Сотні тисяч біженців з охоплених війною територій масово покидають своє житло та шукають прихисток у безпечних містах та селах у центральній та західній Україні, де відносно безпечно і не ведуться бойові дії. Зважаючи на те, що під загрозою опинились найбільш вразливі верстви населення України (жінки, діти, люди похилого віку, люди з інвалідністю) такі особи потребують перш за все безпечного місця перебування, екстреної продовольчої допомоги та задоволення основних гігієнічних потреб, також забезпечення гігієнічною допомогою дітей від 0 до 3 років.

До Черкаської області прибули та продовжують прибувати постраждалі від обстрілів з міст Буча, Ірпень, Ворзель Київської області, з Харківської області та міста Харків, а також з південних областей України – Херсонської, Миколаївської, Одеської, з населених пунктів, де відбуваються бойові дії та наносяться ракетні удари. Загалом у Черкаській області перебуває близько 63 000 осіб ВПО.

У Полтавській області алгоритм евакуації такий же самий, як і в Черкаській. Більшість ВПО прибули та прибувають з Сумської, Чернігівської, Харківської областей, які знаходяться ближче за географічним розташуванням. Загалом через Полтавську область з початку широкомасштабної війни було евакуйовано близько 1,5 млн жителів Київської, Сумської, Харківської областей. У Полтаві  на даний час перебуває близько 50-60 тисяч ВПО.

Люди евакуюються силами обласних військових адміністрацій, а також самостійно, на власних авто, пішки або «перевізниками», в тому числі в періоди, коли надаються Зелені гуманітарні коридори. Тимчасове житло надається усім, хто потребує у гуртожитках закладів освіти Черкаської та Полтавської області.

Біженці, які прибули до Черкаської та Полтавської областей перебувають у глибокому стресовому стані. У багатьох з них відсутні особисті речі, документи та засоби існування.

Передумовами реалізації проекту є — негайна потреба допомоги ВПО задля збереження життя та їх здоров’я, які прибули до Черкаської та Полтавської областей у результаті вимушеного переміщення з територій бойових дій.

Така ситуація потребує заходів систематичного надання екстреної комплексної  підтримки біженцям для забезпечення основних їх базових потреб:

—   продуктова безпека;

—   особиста та побутова гігієна;

—   дитяча гігієна;

—    психосоціальна та юридична допомога.

Для задоволення базових потреб біженців, психосоціальної та юридичної підтримки  створено комплекс систематичних послуг на тривалий період, допоки постраждалі зможуть повернутись до безпечного існування без викликів та загроз їх життю і здоров’ю.

Створено Логістичний Гуманітарний Центр Екстреного Реагування задля збереження життя ВПО у Черкаській та Полтавській області.

 

 

ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» ОГОЛОШУЄ ВІДБІР ВИКОНАВЦІВ РЕМОНТНИХ РОБІТ

КОНКУРСНЕ ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу цінових пропозицій та відбір виконавців на предмет закупівлі проведення ремонтних робіт та придбання для цього будівельних матеріалів у приміщенні Кризового центру в місті Херсоні за адресою м. Херсон вул.. Комкова 76-б в межах проекту Угорської екуменічної служби допомоги сприяння створення у м. Херсоні Кризового центру для допомоги постраждалим від домашнього насильства та тимчасово переміщеним особам (Проєкт: 19105), який виконується в рамках програми Hungary Helps.
Розпорядник, Замовник – ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» ЄДРПОУ 26285170
Адреса: м. Херсон, вул.. Перекопська 20, оф. 403.
Кравець Наталя Миколаївна, (050)5885216; liga.women@gmail.com
Місце і строк: вул.. Перекопська 20, оф. 403 , 24.06.2021р.
Процедура закупівлі – конкурс цінових пропозицій.
Пропозиції оцінюватимуться за параметрами: нижча ціна, можливості доставки будівельних матеріалів.
Отримання конкурсної документації електронною поштою на адресу: liga.women@gmail.com, або особисто за адресою: вул.. Перекопська 20, оф 403.
Подання конкурсних цінових пропозицій електронною поштою на адресу: liga.women@gmail.com, або особисто за адресою: вул.. Перекопська 20, оф 403., до 24.06.2021р. включно до 17.00
Розкриття цінових пропозицій за адресою: вул.. Перекопська 20, оф 403., 25.06.2021р. о 14.00.
Голова конкурсної комісії

Голова правління ГО “Ліга соціально відповідальних жінок” Кравець Н.М.

ПРОЄКТ «Створення цілодобової Гарячої Лінії 0 800 30 77 30 на базі Денного центру для постраждалих від домашнього насильства»

У зв’язку з введенням карантинних заходів через поширення COVID-19 в Україні діяльність організації направлена на екстрену допомогу жінкам, які постраждали від домашнього насильства задля убезпечення їх життя та здоров’я.

Цільова група проекту: постраждалі жінки від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, або ті що  мають загрозу вчинення такого насильства, жінки, чоловіки, діти, жінки – клієнтки Денного центру для постраждалих від домашнього насильства, які опинилися в вимушеній ізоляції в Херсонській області.

Проект має три напрямки:

І —  забезпечення цільової групи проекту безперервним супроводом спеціалізованих послуг психолога на базі Денного центру та відкриття цілодобової Гарячої лінії з питань загрози вчинення насильства для постраждалих від домашнього насильства, насильства за ознакою статі. Надаватиметься психологічна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

ІІ – проведення інформаційної кампанії про надання комплексних спеціалізованих послуг в межах проекту.

ІІІ – забезпечення необхідним технічним обладнанням та меблями Кризового центру для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні.

Набравши номер телефону цілодобової Гарячої лінії 0 800 30 77 30, потерпілі від домашнього насильства мають швидкий доступ до інформації, яка допоможе уникнути загрози домашнього насильства, а іноді й врятувати життя та здоров’я.

Проєкт створення цілодобової Гарячої лінії на базі Денного центру протидії домашньому насильству у Херсоні впроваджується у партнерстві з Херсонським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Управлінням соціальної політики Херсонської міської ради за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку.

Цілодобова гаряча лінія

[siteorigin_widget class=»SiteOrigin_Widget_Button_Widget»][/siteorigin_widget]


Результати  впровадження проєкту

«Створення цілодобової Гарячої Лінії 0 800 30 77 30  для постраждалих від домашнього насильства»

 Протягом реалізації Проєкту було виконано заплановані заходи за проектом у трьох напрямках – компонентах проекту:

      Підтримка роботи цілодобової Гарячої лінії 0 800 30 77 30 для постраждалих від домашнього та ґендерно-зумовленого насильства.

      Надання безперервних послуг психолога на базі Денного центру постраждалим від домашнього та ґендерно зумовленого насильства, які звернулись на ГЛ

      Промо-кампанія про надання комплексних спеціалізованих послуг в межах проекту.

Компонент №1. Підтримка роботи цілодобової Гарячої лінії 0 800 30 77 30 для постраждалих від домашнього та ґендерно-зумовленого насильства.

Протягом реалізації даного компоненту операторами-консультантами цілодобової Гарячої лінії було надано такі послуги:

      На телефон Гарячої Лінії прийнято —  2131 дзвінок

      Прийнято дзвінків від постраждалих осіб – 2056,  у яких є діти у кількості — 2645

       Проведено переадресацій у різні дотичні до проблеми інстанції  –  5859

      Загалом надано послуг – 9079, з яких:

психологічних  — 1169

соціально-педагогічних  – 619 всього

соціально-медичних – 323

соціально-економічних – 1009

інформаційних послуг – 2940

інших соціальних послуг – 3019

      Вирішених звернень згідно запиту клієнтів  — 1804

      Дзвінків, які не вдалось ідентифікувати або були хибними, заради розваги та мовчазними – 75.

 Розподіл абонентів за віком:

      36-45 років – 737 особи (34,6%)

      26-35 років – 498 осіб (23,4%)

      46-59 років – 297 осіб (13,9%)

      60+ років – 205 осіб (9,6%)

      18-25 років – 122 осіб (5,7%)

 Категорії осіб, які звернулися по допомогу на цілодобову Гарячу Лінію:

      Особи СЖО (складні життєві обставини) – 777 (36,5%)

      Без категорії – 515 (24,2%)

      Постраждалі від конфлікту  – 446 (20,9%)

      Особи з інвалідністю – 100 (4,7%)

      З родини учасників АТО – 23 (1,1%)

      З сімей, діти яких повернулися з інтернату – 17 (0,8%)

      Пенсіонери – 20 (0,9%)

 Статистичні дані за розподілом «хто є кривдником», від якого постраждала особа звернулася за допомогою на Гарячу Лінію:

      Подружжя —  1128 (53,3%)

      Колишнє подружжя —  218 (10,3%)

      Батьки (мати, батько) і дитина – 215 (10,2%)

      Онуки, які спільно проживають з бабусею або з дідусем – 74 (3,5%)

      Особи, які спільно проживають – 37 (1,7%)

      Вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка)  — 28 (1,3%)

      Особи, які мають спільну дитину – 23 (1,3%)

      Особи, які мають спільну дитину – 23 (1,1%)

      Наречені, які проживають разом – 21 (1%) 

 Види домашнього насильства, які стали причиною звернення на телефон Гарячої Лінії:

      Фізичне – 1035 (48,6%)

      Економічне – 790 (37,1%)

      Психологічне – 1516 (71,1%)

      Загроза життю та здоров’ю —  51 (2,4%)

      Сексуальне – 26 (1,2%)

      Юридична допомога – 6 (0,3%)

      Булінг – 4 (0,1%)

 За розподілом по районам Херсонської області клієнтів, які звернулися на телефон цілодобової ГЛ, що вдалося ідентифікувати:

      Херсон – 1436 (67,4%)

      Олешківський – 139 (6,5%)

      Білозерський – 64 (3,0%)

      Каховський – 51 (3,2%)

      Генічеський – 41(2,5%)

      Скадовський – 39 (2,4%)

      Голопристанський – 35 (1,6%)

      Бериславський – 32 (1,9%)

      Великолепетиський – 27 (1,3%)

      Горностаївський – 25 (1,3%)

      Великоолександрівський – 25 (1,2%)

      Чаплинський – 19 (1,0%)

      Каланчацький – 17 (0,8%)

      Верхньорогачинський – 13 (0,5%)

      Іванівський – 11 (0,4%)

      Нижньосірогозький – 7 (0,1%)

      Високопільський – 5 (0,2%)

      Новотроїцький – 4 (0,2%)

 Компонент №2. Надання безперервних послуг психолога на базі Денного центру постраждалим від домашнього та ґендерно зумовленого насильства, які звернулись на Гарячу Лінію

За період впровадження такого компоненту проекту як забезпечення цільової аудиторії проекту безперервним супроводом спеціалізованих послуг психолога на базі Денного центру для постраждалих від домашнього насильства та робота цілодобової Гарячої лінії з питань загрози вчинення насильства для постраждалих від домашнього насильства, психологом  Денного центру було проведено психологічних консультацій – у кількості 321, з них:

      Консультації проведені в Денному Центрі,  очних – 271

      Консультації проведені по телефону —  31

      Консультації проведені онлайн (Skype, Viber) – 19

      Всього клієнтів, які потребують тривалої корекційно-реабілітаційної  роботи з психологом – 110.

Категорії клієнтів, які звернулись на ГЛ та отримували консультації психолога у Денному центрі:

      Жінки від 40 років – 19

      Жінки віком від 25 років до 40 років – 78

      Молоді жінки віком від 18 до 25 років —  31

      Дівчата віком  від 14 років до 18 років – 7

      Чоловіки – 4

      Діти – 8

 Протягом звітного періоду до Притулку для постраждалих від домашнього насильства було влаштовано 9 з 19 жінок та 13 з 20 дітей виключно завдяки роботі в Херсоні та області цілодобової Гарячої лінії:

Компонент проекту №3. Промо-кампанія про надання комплексних спеціалізованих послуг в межах проекту.

Проведення інформаційної кампанії про надання комплексних спеціалізованих послуг протягом реалізації проекту проводилась через  ті засоби комунікації донесення інформації, котрі в умовах пандемії COVID-19 мали оптимальний ефект:

— реклама про діяльність цілодобової Гарячої Лінії на телебаченні,

— реклама про діяльність цілодобової Гарячої Лінії у соціальній мережі Faсebook,

— поширення друкованої інформації про діяльність цілодобової Гарячої Лінії на вуличних промо-акціях м. Херсона.

 Реклама про діяльність цілодобової Гарячої Лінії на телебаченні

Для ефективного донесення інформації до найвіддаленіших куточків Херсонської області було обрано місцеву Телерадіокампанію «Херсон+», яка має масштабне інформаційне покриття і має високий рейтинг серед телеглядачів. Радіус поширення телесигналу –  150 кілометрів від обласного центру  (Херсон, Нова Каховка, Каховка, Берислав, Генічеськ, Каховський, Бериславський, Великоолександрівський, Високопільський, Горностаївський, Великолепетиський, Чаплинський та Каланчацький райони). Фіксована аудиторія – близько 1 млн. осіб.

Протягом звітного періоду з серпня по жовтень 2020 р на ТРК «Херсон+» транслювався ексклюзивний відеоролик «Гаряча лінія. Карантин не привид для домашнього насильства» тривалістю 48 секунд про  цілодобову спеціалізовану послугу  — Гарячу Лінію для постраждалих від насильства у межах Херсонської області. 

Поширення друкованої інформації про діяльність цілодобової Гарячої Лінії на вуличних промо-акціях м. Херсона.

Підготовка до вуличних промо-акцій розпочалася у серпні, коли виготовлялися, узгоджувалися  та затверджувалися макети друкованої продукції. До кожної вуличної акції замовлялися і друкувалися роздаткові матеріали, з інформацією про діяльність цілодобової Гарячої Лінії та живі історії від жінок, які постраждалих від домашнього насильства.

Для 10 – х волонтерів, які розповсюджували роздаткові друковані матеріали було замовлено та виготовлено білі футболки-поло та білі кепки з логотипом вуличної Акції «Стоп – насильство!».

Протягом періоду у вересні (28-29.09), жовтні (24-26.10) та листопаді (07-08.11) волонтери розповсюджували роздаткові матеріали у людних місцях міста. Не зважаючи на ситуацію, що Херсон у той час знаходився у «зеленій зоні», через пандемію COVID-19 волонтери працювали у медичних масках та захисних рукавичках.

 Проводилися заходи та акції, які були не запланованими в межах проекту, але інформація про діяльність Гарячої Лінії 0 800 30 77 30 та про проект популяризувалася:

25 листопада 2020 р. у межах національної кампанії «16 днів проти насильства»  організовано участь волонтерів ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» та локальної координаторки проекту — Наталі Кравець у вуличній акції з популяризації інформації протидії домашньому та ґендерно-зумовленому насильству.  Захід проходив у співпраці  з представниками патрульної поліції, мобільної бригади швидкого реагування управління МВС України, представниками влади та ГО.

27 листопада 2020 р. було організовано дві промо-кампанії:

       інформаційну кампанію для новообраних депутатів Херсонської міської Ради у сесійній залі ХМР. Кожен депутат (54 особи) отримав пакет «інформаційних матеріалів про діяльність цілодобової Гарячої Лінії 0 800 30 77 30 та багаторазову захисну маску з логотипом інформаційної кампанії «СТОП насильство!»

      27 листопада 2020 р у приміщенні Виставкового центру м. Херсона,  ГО «Ліга соціально відповідальних жінок»  було організовано промо-акцію в межах національної кампанії «16 днів проти насильства». Волонтерами ГО роздано інформаційні матеріали, — Наталя Кравець розповіла в інтерв’ю двом місцевим телеканалам «ВТВ» та «КРАТУ» про впровадження проекту «Створення та діяльність цілодобової Гарячої Лінії» та про результати проекту. Спільно  з волонтерами ГО «А що зробив ти?» було організовано майстер класи макіяжу та зачісок, для клієнток Кризового центру, які наважились відкрити своє обличчя і прийняти участь у фотосесії та відповісти на питання в інтерв’ю журналістів.

      03 грудня 2020 р. —  локальна координаторка проекту прийняла участь у засіданні круглого столу «Розробка механізму сталого фінансування Плану спільних дій розбудови муніципальної системи попередження і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі», де розказала про результати проекту та співпрацю з органами місцевої влади.  У зустрічі на круглому столі  приймали участь керівники департаменту соціального розвитку ХОДА, начальник управління соціальної політики Херсонської міської ради, начальники Херсонського міського та обласного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, члени ГО «Ліга соціально відповідальних жінок», регіональна представниця Фонду ООН в галузі народонаселення, представники патрульної поліції.

      З 16 по 18 грудня 2020 р оператори-консультанти цілодобової Гарячої Лінії розробили та провели Zoom-семінари для учнів Херсонської малої академії наук  «Що таке домашнє насилля, як його розпізнати. Спеціалізовані служби підтримки постраждалих».

      05 січня 2021 р – відбулася робоча зустріч координаторки проекту  з заступницею міського голови Світланою Чепігою, начальницею управління соціальної політики Херсонської міської ради Оленою Рузгіс, директором ХМЦССДСМ Антоном Єфановим про можливість долучення цілодобової Гарячої Лінії 0 800 30 77 30 до спеціалізованих послуг ХМЦССДСМ та внесенням проекту «Створення та підтримка діяльності цілодобової Гарячої Лінії 0 800 30 77 30 для постраждалих від домашнього насильства» до міської програми «Протидія домашньому насильству — 2021-2025 р».

Для популяризації номеру Гарячої Лінії та інформації про проект на усіх заходах розміщався рекламний рол-ап – інформаційний Банер з логотипами виконавця та донора проекту.

 Діяльність спеціалізованих послуг у Херсонській області — цілодобової Гарячої Лінії з питань попередження домашнього насильства 0 800 30 77 30 та забезпечення доступу  до безперервної психологічної послуги на базі Денного центру для постраждалих від домашнього насильства в  межах проекту, мають прямий вплив на цільові групи та локальні процеси Херсонської громади.

Такий вплив у результаті забезпечив такі зміни:

      постраждалі особи отримали оперативний доступ до інформації про спеціалізовані послуги – психологічні, юридичні, соціальні та медичні та змогли цією інформацією скористатися за для захисту та збереження життя і здоров’я свого та своїх дітей;

      ГО «Ліга соціально відповідальних жінок», починаючи з серпня 2020 р провела чималу роботу щодо сталості даного проекту по його завершенню з органами місцевої влади. У жовтні  Херсонською міською владою прийнято рішення про виділення видатків на оплату єдиного номеру Гарячої лінії для постраждалих від домашнього» рахунок міського бюджету з 01 січня 2021 р.;

      проект створення та підтримка діяльності цілодобової «Гарячої Лінії» 0 800 30 77 30 для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» переміг у конкурсі «Громадське суспільство та влада – кращі практики». Конкурс історій про кращі спільні проекти (практики співпраці) організацій громадянського суспільства (ОГС) та органів влади проводився разом з проектом «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» запроваджений  Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) в рамках інформаційної кампанії “Громадянське суспільство та влада — кращі практики співпраці” ініційованої Міністерством культури та інформаційної політики України (МКІП). На конкурс було подано 124 заявки з успішними прикладами співпраці від ОГС та ОВВ з 22 областей України. Кожна успішна історія, яка стала переможницею у конкурсі, ввійшла до збірки та отримає сертифікат. Історії співпраці ОГС та влади заслуговують уваги, подяки та обов’язкового поширення, адже це доводить, що така співпраця дає ефективний результат.

 ЯКІСНІ ПОКАЗНИКИ ПРОЕКТУ

 Діяльність цілодобової Гарячої Лінії для постраждалих від домашнього насильства, як нової  спеціалізованої послуги має значний вплив на позитивні зрушення на рівні громади міста Херсона та області. Постраждалі від домашнього насильства отримали ще одну спеціалізовану послугу з безкоштовного доступу до інформації про можливості та інструменти системної допомоги у комплексі безкоштовних соціальних, юридичних, психологічних послуг в області. Як результат створення Гарячої Лінії та через постійний інформаційний супровід через транслювання відео-роликів на популярному місцевому телевізійному каналі, а також через масове розповсюдження інформаційного ролику у мережі Facebook і промо-акції,  мешканці області дізналися про допомогу постраждалим від домашнього насильства та про подолання проблеми домашнього насильства.  Відбулись якісні зміни у можливостях протидії проблемі домашнього насильства на рівні міста та  області: розширення мережі спеціалізованих послуг та широке оперативне інформування про діяльність одразу кількох установ  протидії домашньому насильству (Денний центр, Шелтер, мобільні бригади, усі інфраструктурні інстанції, які є у своїй діяльності дотичними до проблеми протидії домашньому насильству) надає зокрема категорії постраждалих та широкому колу громади впевненості, що вони не залишені наодинці зі своєю проблемою та отримають допомогу.

 Під час впровадження проекту  відбулися три онлайн зустрічі  у серпні (27.07 06.08, 20.08)  клієнтки Шелтеру — Дарини Мухіної, яка потрапила до притулку через Гарячу лінію, з новою Почесною амбасадоркою ФН ООН на глобальному рівні Айше Сесей та регіональною директоркою ФН ООН Аланною Армітаж. Почесна амбасадорка проводила серію зустрічей з представниками двох країн у світі — з України та Південної Африки.  На цих зустрічах клієнтка Шелтеру розкрила свій кейс як потрапила до притулку за допомогою Гарячої Лінії, як разом з консультантами-операторами опрацьовувала план безпеки.

 У серпні на ТРК «UA: Суспільне» вийшов сюжет про діяльність цілодобової гарячої лінії у Херсоні та роботу операторів ГЛ:

>>> ТРК «UA: Суспільне»

У жовтні на медійному ресурсі «Кавун.сіті» вийшла інформація з історіями жертв домашнього насильства, які за допомогою Гарячої Лінії потрапили до Шелтеру, про Кризовий Центр та про його становлення:

>>> На медійному ресурсі «Кавун.сіті»

       У листопаді на ТРК «Херсон+» вийшли два інформаційні сюжети про жертв домашнього насильства, про діяльність цілодобової Гарячої Лінії, про допомогу в екстрених ситуаціях через Гарячу Лінію:

>>> Информація у Facebook

[siteorigin_widget class=»WP_Widget_Media_Video»][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=»WP_Widget_Media_Video»][/siteorigin_widget]

Проєкт створення Притулку для жінок постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні

Коротка презентація проекту створення Притулку для жінок постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні для вебінару

Що таке так звані Центри підтримки — Кризові центри, притулки , шелтери , дені центри з протидії домашньому насильству? Для кого їх створюють? Хто може звернутись по допомогу і яка допомога надається?

Це спеціалізовані структури , які надають  послуги саме для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Соціальні, психологічні, юридичні, медичні в тому числі , послуги – є спеціалізованими послугами, які отримує постраждала особа, звернувшись до Кризового центру, притулку (шелтеру), денного центру.

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який вступив в дію з початком 2018 р  багато в чому узгоджуються з вимогами Стамбульської Конвенції.

У статті 16 цього Закону зазначається, що центри підтримки (зокрема, притулки) повинні створюватися місцевими органами влади, а також компаніями, установами, організаціями, благодійними фондами, неурядовими організаціями та приватними особами відповідно до місцевих соціальних потреб, і функціонувати відповідно до їхніх статутів. Відповідно до статті 7 Закону центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики щодо запобігання та протидії домашньому насильству (наразі це – Міністерство соціальної політики), має повноваження, з-поміж інших, затверджувати стандарти надання такої допомоги.

Перейду до проекту, який наша ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» впроваджувала, починаючи  з початку 2019 року до червня 2020 року у м. Херсоні.

[siteorigin_widget class=»WP_Widget_Custom_HTML»][/siteorigin_widget]
Translate »