73009, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Богородицька 128

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+ 38 050 588 52 16

Як запобігти домашньому насильству: освітяни Херсонщини отримали знання на тренінгах

На початку травня, у закладі освіти в сільській  громаді Херсонської області, в безпечному місті, пройшов тренінг, в якому взяли участь адміністрація, педагогічний колектив і працівники школи. 27 освітян – учасники заходу ознайомились з основними концепціями захисту від сексуальної експлуатації та насильства, з діями та поведінкою, які ідентифікують, як домашнє насильство, а також що треба робити для запобігання цього. 

Під час навчання, яке провела досвідчений психолог Тетяна Кірилейза, педагоги отримали дієві інструменти для визначення ознак домашнього насильства. Інформація важлива, особливо для освітян, які працюють з дітьми та можуть ідентифікувати тих, хто потерпає від домашнього насильства.

1 листопада 2022 року в Україні набрала чинності Стамбульська конвенція, яка спрямована на захист, запобігання та протидію насильству стосовно жінок та домашньому насильству. Україна, як учасниця Стамбульської конвенції, зобов’язана надати їм спеціалізовану підтримку та невідкладно відреагувати на всі форми насильства, яких зазнають жінки.

Війна не скасовує домашнє насильство, а навпаки загострює ситуацію. Конвенція покликана, щоб права та інтереси потерпілих від насильства були в центрі уваги незалежно від перебігу обставин в державі. Це зобов’язує державні органи до координованої співпраці з громадськими організаціями. 

Саме завдяки такій співпраці громадської організації «Ліга соціально відповідальних жінок» та Управління освіти Херсонської ВЦА у місті та області проводяться тренінги на тему: «Принципи та методологія системного захисту від сексуальної експлуатації, сексуального та іншого гендерно зумовленого насильства  (APP/PSEA) в  умовах надзвичайної ситуації».

Тренінги для соціальних працівників, педагогів шкільної та дошкільної освіти Херсона та області, які продовжують працювати на прифронтових територіях, реалізує громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» у партнерстві з Угорською Екуменічною Службою Допомоги (HIA-HUNGARY) за фінансової підтримки ADH (Aktion Deutschland Hilft) та World Vision Ukraine Response.

Навчальні сесії для керівників та педагогів закладів шкільної освіти, соціальних працівників, батьків проводяться у рамках проекту «Покращення доступу до життєзабезпечувальних послуг із захисту дітей у Херсонській, Дніпровській та Харківській областях».

Фахівці ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» отримали нові знання на тренінгу з кейс-менеджменту

У місті Дніпрі з 18 по 22 березня 2024 року, в межах гуманітарного проекту спрямованого на захист дітей, відбувся тренінг з кейс-менеджменту. Тренінг був організований та проведений за підтримки міжнародної організації World Vision International. Фахівці громадської організації «Ліга соціально відповідальних жінок» здобули нові знання за міжнародними стандартами. Це забезпечить фахову діяльність у веденні кейсів родин, які потребують соціально-психологічної допомоги. Така діяльність можлива лише у тісній співпраці з Херсонським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Сім’ї з Миколаївської області отримала 50 комплектів NFI: перебування у бомбосховищах стане комфортніше 

Громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» відгукнулась на запит освітян Миколаївщини та передала їм комплекти для нічного перебування в укритті. Наразі це актуальний запит. І реакція на нього була оперативною. Для дітей Миколаївщини виділено 50 комплектів NFI. У комплект входять: розкладне ліжко, постільна білизна, ковдри, подушки, термос. Сім’ї можуть взяти цей комплект додому, а в разі необхідності скористатись ним у бомбосховищі. Тепер, завдяки міжнародній допомозі, перебування у бомбосховищах стане комфортнішим.

На офіційні сторінці навчального закладу з’явились слова подяки: «Сьогодні наш заклад відвідали Barnabás Szatmári , координатор реагування на надзвичайні ситуації, представник міжнародної організації HIA-Hungary та Наталя Кравець, голова правління ГО «Ліга соціально відповідальних жінок»,  регіональний партнер гуманітарних проектів HIA-HUNGARY які проявили позитивну зацікавленість до роботи закладу  та передали для наших дітей речі, які необхідні під час надзвичайних ситуацій та знаходження в укритті. Дякуємо пану Барнабашу, пані Наталії та їх чудовій, злагодженій команді за співпрацю , високий професіоналізм, розуміння  нагальних потреб людей під час війни. Сил вам, Божого захисту!

Довідка. Проект «Підтримка непродовольчими товарами (SNFI) та відновлення критичної інфраструктури централізованого теплопостачання в Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областях у зимовий період» реалізується ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» за фінансової підтримки Угорської Екуменічної Служби Допомоги

Заклади Херсонської області отримали 300 комплектів для нічного перебування в укритті від громадської організації «Ліга соціально відповідальних жінок» 

Прифронтові території – зона постійного ризику. Сьогодні у людини є дім та тепле ліжко, а завтра їй доведеться ночувати у бомбосховищі, бо так безпечніше. Зробити перебування в укриттях місцях більш менш комфортнішим – таку амбіційну мету має громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок», яка реалізує проект «Підтримка непродовольчими товарами (SNFI) та відновлення критичної інфраструктури централізованого теплопостачання в Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областях у зимовий період» за фінансової підтримки Угорської Екуменічної Служби Допомоги та UHF.

300 комплектів для нічного перебування в укритті отримали медичні, освітні та соціальні заклади в Херсонській області. До одного комплекту входить: розкладне ліжко, постільна білизна, подушка, матрац, термоковдра, ковдра тепла, термос.

Громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» оперативно відреагувала на запит Херсонської Обласної військової адміністрації, про надання допомоги для бомбошелтерів у Херсоні та Херсонської області на деокупованих територіях. 

Наприкінці січня комплекти NFI були доставлені у міську клінічну лікарню імені Тропіних, в Центр матері та дитини, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради, Херсонській обласний заклад з надання психіатричної допомоги, навчально-виховний комплекс «Школа гуманітарної праці».

Тепер, завдячують наполегливій роботі місцевих та міжнародних організацій,  у бомбосховищах, які функціонують при медичних, навчальних та соціальних закладах, з’явилась можливість забезпечити своїх відвідувачів комфортним місцем для сну у безпечному місті.

Фактор безпеки: свято для херсонської малечі відбулось в укритті 

У містах, що розташовані у безпосередній близькості до лінії ведення бойових дій та артилерійських обстрілів, актуальною є допомога дітям у збереженні життя, фізичного та психічного здоров’я.

Діти у Херсоні, який щоденно обстрілюється, мало контактують між собою та з педагогами і вихователями. Все навчання та спілкування відбувається онлайн. Пересування на місцевості небезпечні, тому майже немає контактів з ровесниками. Тобто соціалізація, яка так важлива у період дитинства, зведена до мінімуму. Відсутність соціального середовища збільшує загрозу психосоціальних відхилень в поведінці та стані здоров’я дітей та підлітків.

Зараз активності для батьків та дітей проводяться онлайн через значне погіршення безпекової ситуації у місті та посилення щоденних обстрілів з боку військових рф. 

Однак, у зимові свята, у безпечному місці, все ж таки вирішили зібрати дітей та організувати їм справжнє свято. На свято запросили дітей від 6 до 14 років, щоб розповісти їм про народні традиції святкування Різдва. У добре захищеному укритті  були присутні 30 дітей та їх батьки. Для прифронтового міста – це велика глядацька аудиторія.

Учасники заходу мали можливість подивиться святкову новорічну театральну виставу молодіжного театру, погратись у рухливі ігри з аніматором, познайомитись одне з одним. По закінченню вистави малеча отримала солодкі новорічні подарунки, а також те, що і повинні отримувати діти, у будь якому місті, за будь яких обставин, – трохи казки. 

Допомогли організувати новорічне диво для херсонських дітей Володимир Сагайдак, директор Херсонського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, на базі якого і відбулось свято, та Ірина Сербул, заступник директора – начальник відділу з соціальної роботи в Херсонському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей и молоді.

Ірина Сербул зауважила, що заплановано багато різноманітних і цікавих активностей, але, в зв’язку з посиленням обстрілів, будуть діяти згідно ситуації – проводити заходи з невеликою кількістю дітей (групи по троє- п’ятеро), у безпечних, захищених місцях.

В Херсонській області, вже кілька місяців, громадська організаці«Ліга соціально відповідальних жінок» у партнерстві з Угорською Екуменічною Службою Допомоги (HIA-HUNGARY) за фінансової підтримки ADH (Aktion Deutschland Hilft) та World Vision Ukraine Response , в співпраці з місцевою владою та активістами, проводить заходи за проектом «Покращення доступу до життєзабезпечувальних послуг із захисту дітей у Херсонській, Дніпровській та Харківській областях». 

Проект передбачає різноманітну допомогу дітям та дорослим на прифронтових територіях. Заплановані активності – це тренінги з безпеки, майстер-класи, що навчають дорослих та дітей інформаційній гігієні, а також заходи, на яких херсонці можуть відпочити та розважитись. На території війни – і це дуже важливо –треба враховувати фактор безпеки. Тому, при проведенні різнопланових активностей, будуть враховувати обставини, що склались, і брати до уваги рівень небезпеки. В залежності від цього коригувати кількість учасників та формат заходу.

Голова ВЦА Херсонської області Олександр Прокудін подякував HIA-HUNGARY та їх регіональним партнерам ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» за допомогу

Угорська Екуменічна Служба Допомоги (HIA-HUNGARY) наразі реалізує кілька важливих проектів у Херсонській області за фінансової підтримки Організації Об’єднаних Націй – UHF (Український гуманітарний фонд).

Один з таких проектів розпочався 1-го березня і завершиться 31-го грудня 2023 року. Всі ці місяці внутрішньо переміщені особи та постраждалі від війни сім’ї у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях отримували екстрену допомогу НПТ(непродовольчі товари. За допомогою місцевого виконавчого партнера, ГО «Ліга соціально відповідальних жінок», у червні, одразу після терористичного акту на Каховській ГЕС, у Херсонській області 350 домогосподарств були забезпечені екстреними наборами НПТ (ліхтарі, павербанки, зарядні пристрої, свічки, аптечки, килимки та ковдри

Корабельна районна рада Херсона отримала від HIA-HUNGARY 50 комплектів для відкачування води у підтоплених будинках. Для Корабельного району Херсона та підтоплених сіл Бериславського району було передано 40 тон питної води бутильованої

У Херсоні угорська гуманітарна організація та її регіональний партнер «Ліга соціально відповідальних жінок» розпочали ремонт бомбосховищ на 14 об’єктах – школах, соціальних центрах, лікарнях. Ремонтні роботи в деяких установах ще тривають. Ці бомбосховища будуть обладнані електрогенераторами, акумуляторами, ліхтарями,  вогнегасниками, баками для води, аптечками, каністрами з паливом та інструментами для самопорятунку, а також, карематами і ковдрами.

У рамках цього проекту 230 домогосподарств у селах Правдине та Благодатне Херсонської області отримали матеріали для ремонту на суму 1100 доларів США на домогосподарство.

Зараз стартував новий довгостроковий проект, завдяки якому створено координаційні центри у Чорнобаївці, Музиківці, Степанівці, Великій Олександрівці, Калинівському, Кочубеївці, Борозенському, Архангельському, Високопіллі, Новорайську та Нововоронцовці. Координаційні центри будуть займатись широким колом питань і допомагати місцевим жителям у вирішенні їх проблем, у тому числі, надаватимуть, при необхідності, гуманітарну допомогу

Підготовка до зими – це ще один проект, який буде виконуватись за сприяння громадської організації «Ліга соціально відповідальних жінок».  У планах гуманітарних організації надання життєве необхідних засобів для тепла в будинках, а також допомога у відновленні систем централізованого теплопостачання людям, які постраждали внаслідок війни в Україні.

Укриття – чому так важливо?

Укриття – чому так важливо? Херсонщина – південний регіон в Україні, який щодня зазнає безліч ракетних та артилерійських ударів. Наявність укриття в містах Херсонщини – це питання життя. Угорська Екуменічна Служба, у рамках реалізації проєкта UHF (Ukraine Humanitarian Fund), відремонтує та забезпечить необхідним обладнанням бомбосховище у 20 соціальних закладах на Херсонщині, Миколаївщині, Одессі.

Чому це так важливо? Наразі школи в Херсоні працюють онлайн, але вчителі час від часу організовують заходи для дітей, які залишаються в місті. Ці заходи відбуваються у бомбосховищі школи. Крім цього наявність бомбосховищ у соціальних установах, таких як школи та лікарні, має вирішальне значення, оскільки, як правило, житлові будинки не мають безпечних бомбосховищ. Таким чином, люди, які проживають поруч із соціальними установами, можуть використовувати ці бомбосховища для своєї безпеки.

Історії двох сусідок: як кризові набори УЕСД допомогли людям

Громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» спільно з Угорською Екуменічною Службою Допомоги (HIA) та Українським Гуманітарним Фондом (UHF) у трьох південних областях України реалізують проект «Невідкладна непродовольча допомога та підтримка  у будівництві житла для відновлення критично важливих інфраструктурних послуг та покращення умов проживання ВПО і постраждалих сімей від кризи в Херсонській, Одеській та Миколаївській областях»

В рамках цієї програми було роздано 350 гуманітарних наборів для домогосподарств Херсонської області. Ці набори у важкі для Херсонщини дні, під час терористичного акту російської армії на Каховській ГЕС, стали у нагоді людям, які вимушені були евакуюватись, рятуючись від дніпровскої води.

Історії двох херсонок наочно демонструють, як речі із кризового набору допомогли їм у скрутній ситуації. 

Світлані Павлівні довелось залишити свою квартиру у мікрорайоні Корабел, бо вода повністю оточила її рідну домівку на вулиці Патона.  Вона переїхала до своїх родичів у Шуменський мікрорайон, де теж були підтоплення, але не настільки великі. До сьогоднішнього дня у мікрорайоні Острів у деяких будинках немає електропостачання, не працює більшість магазинів. Наслідки катастрофи все ще даються взнаки

Розповідає Світлана Павлівна: «Жила на Острові, нас там дуже добре затопило. Квартира на 5 поверсі, і вода не дійшла, але була вище пояса. Люди на лодках вивозили нас з дому. 

Син не зміг поїхати зі мною, бо працює. Сидів у квартирі поки не спала вода. Я залишила йому запас продуктів. Наготувала те, що можна їсти холодним – курку стушкувала. Продуктів йому вистачило.

В нашому під’їзді залишилось ще три людини. Одна після інсульту – маломобільна. Ще двоє відмовились від переїзду. Сказали, що залишаться вдома.

Незважаючи на свій вік, а мені вже 75, допомагаю людям із свого дому. Всіх обдзвонила, знаю де вони зараз живуть. З першого під’їзду п’ять жінок волонтери вивезли у центр міста, туди, де вода не дістане, – у приватний дім. Хтось надав їм притулок. Херсонці переселяються до своїх родичів, у гуртожитки або до будинків, які їм надають безплатно власники. 

Дуже жалкую, що сину не віддала повербанк. У нього слабший, і мій би йому знадобився. І ліхтарик теж потрібно було залишити. Речі з кризового набору Угорської Екуменістичної Служби Допомоги стали нам всім у нагоді. Повербанк, ліхтарик, ковдра, аптечка – ці речі потрібні завжди. Ми будемо їми користуватись і надалі. Вони допоможуть нам пережити зиму, яка теж, як обіцяють енергетики, буде важкою. Але ми, завдячуючи міжнародній гуманітарній допомозі, готові до випробувань. Вірю, що переживемо лихі часи і будемо святкувати перемогу».

Валентина Іванівна теж живе на вулиці на Патона. Під час розмови вона ледь стримувала емоції, і розплакалась: «Я з 24 лютого на Острові держалась. Нас бомбили. Всі дивувались, що я там. А я не хочу виїжджати із свого Острова. Але це затоплення… воно мене підкосило. Діти вже о десятій ранку зібралися, вмовляли – мамо, поїхали. Вони мене витягли мене з Острова.

Зиму пережили, тільки перед новим роком дали світло та воду, у лютому -обігрівачі. Пережили і потоп. У нас з чотирьох під’їздів лише у 37 квартирах люди живуть. Мені 57 років, а їм всім більше 65. Ми старались їх забезпечити гуманітаркою. А це важко, бо на Острів ніхто не хоче їхати. 

Дякую за допомогу, яку надають нам міжнародні організації. Від Угорської Екуменічної Служби Допомоги отримала гарний набір. Там і ковдра, і повербанк, і аптечка, і ліхтарик. Все це потрібно. Особливо у такі часи. Ми все витримаємо. Ми – Україна. Ми – Херсон».

Громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» у партнерстві з канадською українською діаспорою буде допомагати херсонцям

На ранок 8 червня середній рівень підтоплення, внаслідок руйнування Каховської ГЕС, складає 5,61 метрів. Під водою опинились 600 квадратних кілометрів Херсонщини, з них 32% — правобережжя та 68% — лівий берег. Про оперативну ситуацію, викликану підривом Каховської ГЕС, розказав голова Херсонської ВЦА Олександр Прокудін.

Це просто суха статистика. А за нею долі людей, які опинились у біді. Сьогодні вся Україна допомагає Херсону і Херсонщині. Зараз гуманітарні організації отримують багато пропозицій про підтримку  –   пересилають гумові човни, одяг, харчі, ліки, дитячі ліжка, пропонують житло для постраждалих, відгукнулися українські банки, бізнес.

Для Херсонщини збирають допомогу по всьому світу і передають її в надійні руки громадських організацій, які мають великий досвід роботи у гуманітарних проектах. Бо саме вони можуть використати її максимально прозоро і результативно.   

Представники української діаспори канадського міста Монктон, розпочали екстрений збір коштів на гуманітарні потреби постраждалим від підриву Каховської ГЕС. Херсонська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» стала гарантом та партнером у передачі зібраних коштів на гуманітарні потреби постраждалим херсонським родинам. Громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» вже давно працює з такими проектами, має великі бази даних і досвід роботи у кризових ситуаціях.

Проєкт “Єдиний логістичний гуманітарний центр півдня України”

ГО «Ліга соціально відповідальних жінок» є суб-партнером міжнародної некомерційної організації Угорська Екуменічна Служба Допомоги у реалізації гуманітарних проектів у Херсонській області.

Насьогодні Угорська Екуменічна Служба Допомоги (HIA-HUNGARY) реалізовує проект за фінансового сприяння Організації Об’єднаних Націй – ОСНА (Український гуманітарний фонд) CBF-UKR- 23-R-ING0-24498 у трьох південоукраїнських областях: в Херсонській, Одеській та  Миколаївській.

Проект складається з таких основних  компонентів:

1. Забезпечення допомоги для 20 соціальних закладів, центрів та установ громадського рівня, включаючи соціальні установи, що надають критичні послуги, у   проведенні ремонтно-відновлювальних робіт та облаштування бомбосховищ комплектами непрофільних захисних засобів NFI. (в Херсонській – 70% активностей від загального обсягу проекту, Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

2. Забезпечення 500 домогосподарств у житлових будівлях, які під ризиком обстрілів,   допомоги комплектами непрофільних захисних наборів  в тому числі, ліхтарів, павер-банків, аптечок та іншого, що створить умови ефективної  підтримки в надзвичайних ситуаціях. (в Херсонській – 70% активностей від загалу проекту, Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

3. Забезпечення 50 багатоквартирних будинків, сільських громад, квартальних комітетів, об’єднань мешканців багатоквартирних будинків, на рівні місцевої громади у облаштуванні бомбосховищ, включаючи базове обладнання у тому числі генераторів з аксесуарами та палива для них та надання комплектів непрофільних захисних наборів:  ковдр, аптечок та іншого. (в Херсонській – 70% активностей від загалу проекту , Одеській – 20%  та  Миколаївській – 10%.)

4. Забезпечення допомоги для 230 домогосподарств постраждалих від обстрілів, незначно пошкоджених будинків, наданням будівельних матеріалів для проведення легких та середніх відновлювально-ремонтних робіт, через  вручення домогосподарствам ваучеру на отримання необхідних матеріалів у Херсонській області.

Проект реалізується у 3 областях Херсонська, Одеська, Миколаївська. Це області які знаходяться на Півдні України і підпадають під системні артилерійські та ракетні обстріли. Місто Херсон був деокупована від російської армії 5 місяців тому і знаходиться безпосередньо на лінії бойових зіткнень та воєнних дій. Частина Херсонської області на лівобережній частині від річки Дніпро зараз окупована російськими військами.

 Херсонська, Одеська, Миколаївська області значно постраждали від  бомбових та ракетних обстрілів. Зруйновані житлові будинки, пошкоджені об’єкти критичної інфраструктури, мережі електропередачі та водопостачання.

Довідкова Інформація: Починаючи з 2015 року Угорська Екуменічна Служби Допомоги є гуманітарним партнером в Херсонській області та стратегічним партнером у допомозі вирішення соціально-економічних проблем ВПО, у тому числі створення Кризового центру для жінок, які постраждали від домашнього насильства, доставка гуманітарних вантажів для ВПО, які перебували на території Херсонської області, починаючи з 2015 по 2018 роки.

Угорська екуменічна служба допомоги (заснована в 1991 році) – сьогодні це одна з найбільших визнаних міжнародною спільнотою, угорських некомерційних організацій.           Угорська Екуменічна Служби Допомоги допомагає нужденним незалежно від їх національності, релігії та ідеології. Свою діяльність по формуванню відповідального світогляду в Угорщині.

Translate »