73009, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Богородицька 128

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+ 38 050 588 52 16

Ліга соціально відповідальних жінок

Фактор безпеки: свято для херсонської малечі відбулось в укритті

Фактор безпеки: свято для херсонської малечі відбулось в укритті 

У містах, що розташовані у безпосередній близькості до лінії ведення бойових дій та артилерійських обстрілів, актуальною є допомога дітям у збереженні життя, фізичного та психічного здоров’я.

Діти у Херсоні, який щоденно обстрілюється, мало контактують між собою та з педагогами і вихователями. Все навчання та спілкування відбувається онлайн. Пересування на місцевості небезпечні, тому майже немає контактів з ровесниками. Тобто соціалізація, яка так важлива у період дитинства, зведена до мінімуму. Відсутність соціального середовища збільшує загрозу психосоціальних відхилень в поведінці та стані здоров’я дітей та підлітків.

Зараз активності для батьків та дітей проводяться онлайн через значне погіршення безпекової ситуації у місті та посилення щоденних обстрілів з боку військових рф. 

Однак, у зимові свята, у безпечному місці, все ж таки вирішили зібрати дітей та організувати їм справжнє свято. На свято запросили дітей від 6 до 14 років, щоб розповісти їм про народні традиції святкування Різдва. У добре захищеному укритті  були присутні 30 дітей та їх батьки. Для прифронтового міста – це велика глядацька аудиторія.

Учасники заходу мали можливість подивиться святкову новорічну театральну виставу молодіжного театру, погратись у рухливі ігри з аніматором, познайомитись одне з одним. По закінченню вистави малеча отримала солодкі новорічні подарунки, а також те, що і повинні отримувати діти, у будь якому місті, за будь яких обставин, – трохи казки. 

Допомогли організувати новорічне диво для херсонських дітей Володимир Сагайдак, директор Херсонського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, на базі якого і відбулось свято, та Ірина Сербул, заступник директора – начальник відділу з соціальної роботи в Херсонському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей и молоді.

Ірина Сербул зауважила, що заплановано багато різноманітних і цікавих активностей, але, в зв’язку з посиленням обстрілів, будуть діяти згідно ситуації – проводити заходи з невеликою кількістю дітей (групи по троє- п’ятеро), у безпечних, захищених місцях.

В Херсонській області, вже кілька місяців, громадська організаці«Ліга соціально відповідальних жінок» у партнерстві з Угорською Екуменічною Службою Допомоги (HIA-HUNGARY) за фінансової підтримки ADH (Aktion Deutschland Hilft) та World Vision Ukraine Response , в співпраці з місцевою владою та активістами, проводить заходи за проектом «Покращення доступу до життєзабезпечувальних послуг із захисту дітей у Херсонській, Дніпровській та Харківській областях». 

Проект передбачає різноманітну допомогу дітям та дорослим на прифронтових територіях. Заплановані активності – це тренінги з безпеки, майстер-класи, що навчають дорослих та дітей інформаційній гігієні, а також заходи, на яких херсонці можуть відпочити та розважитись. На території війни – і це дуже важливо –треба враховувати фактор безпеки. Тому, при проведенні різнопланових активностей, будуть враховувати обставини, що склались, і брати до уваги рівень небезпеки. В залежності від цього коригувати кількість учасників та формат заходу.

Translate »