73009, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Богородицька 128

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+ 38 050 588 52 16

Громадська організація Ліга соціально відповідальних жінок

Як запобігти домашньому насильству: освітяни Херсонщини отримали знання на тренінгах

Як запобігти домашньому насильству: освітяни Херсонщини отримали знання на тренінгах

На початку травня, у закладі освіти в сільській  громаді Херсонської області, в безпечному місті, пройшов тренінг, в якому взяли участь адміністрація, педагогічний колектив і працівники школи. 27 освітян – учасники заходу ознайомились з основними концепціями захисту від сексуальної експлуатації та насильства, з діями та поведінкою, які ідентифікують, як домашнє насильство, а також що треба робити для запобігання цього. 

Під час навчання, яке провела досвідчений психолог Тетяна Кірилейза, педагоги отримали дієві інструменти для визначення ознак домашнього насильства. Інформація важлива, особливо для освітян, які працюють з дітьми та можуть ідентифікувати тих, хто потерпає від домашнього насильства.

1 листопада 2022 року в Україні набрала чинності Стамбульська конвенція, яка спрямована на захист, запобігання та протидію насильству стосовно жінок та домашньому насильству. Україна, як учасниця Стамбульської конвенції, зобов’язана надати їм спеціалізовану підтримку та невідкладно відреагувати на всі форми насильства, яких зазнають жінки.

Війна не скасовує домашнє насильство, а навпаки загострює ситуацію. Конвенція покликана, щоб права та інтереси потерпілих від насильства були в центрі уваги незалежно від перебігу обставин в державі. Це зобов’язує державні органи до координованої співпраці з громадськими організаціями. 

Саме завдяки такій співпраці громадської організації «Ліга соціально відповідальних жінок» та Управління освіти Херсонської ВЦА у місті та області проводяться тренінги на тему: «Принципи та методологія системного захисту від сексуальної експлуатації, сексуального та іншого гендерно зумовленого насильства  (APP/PSEA) в  умовах надзвичайної ситуації».

Тренінги для соціальних працівників, педагогів шкільної та дошкільної освіти Херсона та області, які продовжують працювати на прифронтових територіях, реалізує громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок» у партнерстві з Угорською Екуменічною Службою Допомоги (HIA-HUNGARY) за фінансової підтримки ADH (Aktion Deutschland Hilft) та World Vision Ukraine Response.

Навчальні сесії для керівників та педагогів закладів шкільної освіти, соціальних працівників, батьків проводяться у рамках проекту «Покращення доступу до життєзабезпечувальних послуг із захисту дітей у Херсонській, Дніпровській та Харківській областях».

Translate »