73009, Херсонська обл., м.Херсон, Україна

вул. Богородицька 128

Пишіть нам:

liga.women@gmail.com

Телефон

+ 38 050 588 52 16

ЛІГА СОЦІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЖІНОК

Про нас

Інформація про громадську організацію  “Ліга соціально відповідальних жінок”

ГО “Ліга соціально відповідальних жінок”  заснована у 2001 році.

До 2016 року організація діяла під назвою  Херсонська міська громадська організація “Ліга ділових та професійних жінок”.

Пріоритетні завдання організації — об’єднання жінок, для сприяння розвитку жіночого, молодіжного та дитячого потенціалу, сприяння досягненню гендерної рівності, покращенню статусу жінок у суспільстві, сприяння розвитку інтелектуального, творчого, громадського, духовного та фізичного потенціалу жінок.

Місією організації є формування демократичного правового громадянського суспільства з ґендерно збалансованим представництвом в органах, які приймають рішення щодо розвитку громади, спільноти та країни.  Цілями організації є відстоювання інтересів жінок у програмах поліпшення соціально-економічного розвитку Херсонської області та України, правова підтримка жінок, забезпечення збалансованого жіночого представництва у керівних органах влади та самоврядування, розвиток та зміцнення жіночих міжнародних зв’язків, дружніх стосунків, взаємодії та обміну досвідом, організація та проведення освітніх заходів, конференцій, форумів, навчань для дорослих.

Діяльність організації спрямована на жінок-підприємниць, соціально активних жінок, працівниць галузей освіти, культури, активісток громадського сектору, членькинь місцевих рад депутатського корпусу, представниць засобів масової інформації, на жінок та їх родини, які постраждали внаслідок військового конфлікту на Сході України, на жінок, які постраждали від домашнього насилля.  Організація працює у Херсонській, Донецькій та Луганській областях та в Україні загалом.

Принципи діяльності: Об’єктивність, відкритість, безкорисливість, порядність.

Свою діяльність організація проводить в Херсонській області та в Україні.

Основні напрямки роботи організації:

Освітньо-програмна діяльність:

  • розробка та проведення навчальних тренінгів та семінарів для початківців-підприємців,
  • організація та проведення освітніх програм, навчальних курсів для дорослих.
  • впровадження програм з розвитку лідерських якостей жінок, програм спрямованих на профілактику негативних проявів у суспільстві.

Організаційно-консультативна діяльність:

  • Надання консультаційних, інформаційних послуг,
  • впровадження програми «швидкої допомоги» з питань підприємницької діяльності,
  • організація та проведення круглих столів, конференцій, семінарів,
  • проведення громадських слухань; конкурсів, публічних та масових заходів.

Ліга ділових жінок виконувала координуючі функції та організацію впровадження проектів міжнародних   фондів: Представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні (організація та проведення програм „Літня школа» — 2003, 2004, 2005 роки). Програми Розвитку ООН в Україні (координування Проекту ПР ООН „Права людини в дії» 2003-2005 р.).

Проектна діяльність  організації:

У проекті «Бізнес-інкубатор з розвитку зеленого туризму на території Таврійської степової культури» (2006-2007) започатковано навчальний модуль з п’яти циклів семінарів направлених на розвиток зеленого туризму в Херсонській області, який прослухало 120 осіб та отримали по закінченню сертифікати. Створено 25 садиб сільського зеленого туризму. Розроблено навчальний посібник «Сільський зелений туризм від «А» до «Я». Створено систему категоризації садиб зеленого туризму «Коши Таврії». Підтримка проекту здійснювалась Фондом Євразія за рахунок коштів, наданих Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Агентством США з Міжнародного розвитку (SAID). 

У проекті «Подолання жіночого безробіття та розвиток підприємництва у сфері зеленого туризму» (2008-2013 р.) запроваджено «навчальний п’ятикроковий модуль» з основ підприємництва та сільського зеленого туризму. Учасники навчального модуля — 73 жінки, які втратили роботу пройшли навчальний курс і отримали сертифікати та змогу відкриття мікробізнесу використовуючи власний ресурс. Також 300 осіб отримали інформаційні консультації з питань планування та організації господарства сільського зеленого туризму. Проект підтриманий Українським жіночим фондом.

Проект «Сприяння зайнятості сільської молоді шляхом розвитку підприємництва у сільському зеленому туризмі» (2009 р) — направлений на розв’язання проблеми безробіття сільської молоді через започаткування власної справи у сільському зеленому туризмі. Проект став міжсекторальним базовим навчальним модулем для розвитку даного напряму самозайнятості сільської молоді в області та розглядається як програма для практичних навчань центрів зайнятості Херсонщини. Проект підтриманий Міністерством у справах сім’ї, дітей, молоді та спорту. 

У пілотному антикризовому проекті «Від безнадії — до дії» (2009 -2013 р.р.), розробленому експертами організації спільно з обласним центром зайнятості, запроваджено курси підвищення кваліфікації за напрямом «Основи садової майстерності та ландшафтного дизайну» для безробітних жінок, які втратили роботу внаслідок кризи. Цільове охоплення: молоді люди, здебільшого жінки, які втратили роботу внаслідок економічно-фінансової кризи. За цей час проведено 17 індивідуальних (до 7-ми осіб в групі) навчальних занять по 160 год. 96  осіб отримали Сертифікати та нові професійні  навики з садової майстерності та ландшафтного дизайну. Проект  виконувався, як соціальне замовлення  від  обласного Центру зайнятості населення в Херсонській області.

У 2010 року виконувала проект «Жінка в політиці: долання бар’єрів та стереотипів»підтриманий Українським жіночим фондом. Проект охоплював активних жінок, які проживають в Херсоні, Новій Каховці, Каховському та Бериславському районі. Після проходження навчальних студій «Долання бар’єрів та стереотипів — крок до соціально — політичного зросту жінок». Які складаються з серії тренінгів щодо стереотипів та бар’єрів у визначені місця жінки у процесах прийняття рішень на рівні громади, а саме: «Бар’єр перший: поведінково — рольовий. Сходинки соціального самовизначення», «Бар’єр другий: культурно-соціальний. Академії* публічної політики», «Бар’єр третій: професійно -освітній. Школа лобіювання». жінки зможуть взяти участь в радіо дебатах на рівні з чоловіками-політиками на регіональній ФМ студії.

2011-2013 – проект «Безпека підлітків і молоді на вулиці та вдома. Антикримінал» підтриманий управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту ХОДА. Підготовка до проведення програми «Формування безпечної поведінки підлітків  і молоді» містила: підготовку групи тренерів для роботи з цільовою аудиторією — підлітками та старшими школярами, підготовка групи студентів для розповсюдження роздаткових матеріалів серед студентів ВУЗів м. Херсона, розробку матеріалів до проведення тренінгів, інтерактивних ігор  для підлітків, розробку відео-презентацій, тестів,  виготовлення роздаткових  методичних рекомендацій у вигляді брошури та буклету.

З 2014-2018 – започатковано, розроблено фахівцями Ліги  та щоквартально проводиться п’ятикроковий тренінговий модуль для підприємців–початківців “Школа молодого підприємця”. Навчальний модуль проводиться у співпраці з Херсонським міським фондом підтримки підприємництва.

З 2015 року  Ліга Жінок є партнером у виконанні міжнародної гуманітарної місії в Україні — Угорської Екуменічної Служби Допомоги.

Чотири роки поспіль  Ліга Жінок організовувала і передавала гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, гігієни, твердого палива, будівельних матеріалів для відновлення житла, пакунків для породіль, дитячого харчування, дитячої гігієни на суму близько 400 тисяч евро (12 млн 800 грн) у Херсонській, Донецькій, Луганській областях.

2014 – 2015. Волонтерські проекти допомоги родинам прикордонникам переселеним

з АР Крим. Збір коштів на закупівлю кухонного приладдя  15 – ти родинам.

Сприяння оздоровленню дітей (11 школярів) прикордонників у таборах відпочинку в

Івано-Франківській області на весняних канікулах.

Ліга жінок з 2017 року входить до коаліції ГО щодо створення у м. Херсоні Кризового центру для жінок, які постраждали від домашнього насильства. Організація є учасником публічних заходів, таких як громадські слухання, участь у фотовиставці відомих жінок міста, активізація персональної участі  депутатів Херсонської міської ради у  створенні Кризового центру в м. Херсоні.

У 2018 році (з 22 квітня – 11 травня) керівниця організації Наталя Кравець пройшла відбір та пройшла навчання у міжнародному навчальному курсі МАШАВ “Розширення економічних можливостей жінок”  (ООН – Ізраїль) у місті Хайфа, Ізраїль.

Співпраця з громадськими організаціями та державними організаціями у виконанні спільних дій.

Організація  « Ліга соціально вдповідальних жінок» тісно  співпрацює з жіночою неурядовою організацією «Жіноча професійна Ліга» (м. Київ), Виконуються спільні ініціативи із відстоювання прав жінок та створення мережі жіночих організацій та активних жінок; з Благодійним фондом “Слов’янське серце” м. Святогірськ, Донецька область у впровадженні гуманітарних місій на території Слов’янська, Святогірська.

Протягом 2017 року в рамках громадської кампанії “Херсон – територія вільна від насилля” — Ліга Жінок співпрацювала на місцевому рівні в рамках підписаного коаліційного меморандуму про створення Кризового центру у м. Херсоні з ГО “Інша”, “Спілка жінок Херсонщини”, ГО “Позитивна”, ГО “Успішна жінка”.

Наші завдання:

  • спільний пошук нових можливостей для підприємницької або професійної діяльності учасників організації, підтримка один одного як членів єдиної бізнес-спільноти;
  • сприяння жіночому підприємництву, зростанню професійного рівня, лідерських якостей та особистісного розвитку жінок, розкриття їх потенціалу;
  • представництво й захист інтересів членів Ліги в органах влади та державного контролю;
  • взаємодія із суб’єктами господарювання, іншими юридичними особами шляхом членства в дорадчих та робочих органах;
  • залучення членів Ліги до вирішення соціальних та економічних проблем, благодійної діяльності, соціального захисту дітей і літніх осіб;
  • участь у розробці, громадському обговоренні, контролі, експертизі та моніторингу рішень, нормативно-правових і регуляторних актів, а також їх проектів, що стосуються мети й завдань організації;
  • сприяння забезпеченню рівних прав і можливостей для жінок та чоловіків, у тому числі щодо участі в органах державної влади та органах місцевого самоврядування;
  • активна співпраця з вітчизняними, іноземними та міжнародними

ЗМI про нас:

Translate »