ХЕРСОН – ТЕРИТОРІЯ ВІЛЬНА ВІД НАСИЛЬСТВА
Про проект «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні»
З початку 2019 року стартував проект «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» який був підтриманий міжнародними організаціями – Фондом народонаселення ООН та Угорською Екуменічною Службою Допомоги (Угорщина, Будапешт) і є продовженням реформ з протидії насильству на покращенню надання соціальних послуг у нашому місті.
Основна проблема, на яку направлений проект – захистити життя та зберегти здоров’я жінкам та їх дітям, які постраждали від домашнього насильства. За допомогою впровадження проекту буде вирішена проблема безпечного перебування (окремо від кривдника) у створеному Кризовому центрі (притулку) для постраждалих від домашнього насильства.
Проект допоможе постраждалим пройти реабілітацію та соціалізацію з залученням спеціалістів – психологів, соціальних працівників, юристів, медиків, які пройдуть спеціалізовані навчання.
Проект «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» направлений на зменшення кількості випадків насилля в сім’ї, на вирішення проблеми створення у м. Херсоні та Херсонській області комплексного закладу для надання спеціалізованої допомоги (соціальної, психологічної, юридичної, медичної) постраждалим від домашнього насильства. Також, на створення умов для безпечного тимчасового перебування постраждалим від домашнього насильства та їх дітей окремо від їх кривдників.
Проект вирішить проблеми пов’язанні з відсутністю взаємодії між закладами та установами, які:
- приймають сигнал тривоги про здійснення насилля в сім’ї (патрульна поліція, дільничні, навчальні заклади, органи місцевого самоврядування, служби у справах дітей, центри соціальних служб);
- визначають факт здійснення насильства в сім’ї (патрульна поліція);
- проводять превентивну роботу з родинами з групи ризику існування насильства в сім’ї ( центри соціальних служб, служби у справах дітей);
- проводять роботу з постраждалими від насильства та з кривдником (центри соціальних служб);
- притягають до відповідальності осіб, які зчинили насильство (національна поліція, суди).
Основні завдання, на вирішення яких направлено проект
- Створити комплексний заклад для надання спеціалізованої допомоги (соціальної, психологічної, юридичної, медичної) постраждалим від домашнього насильства та тимчасового притулку й перебування жертв домашнього насильства і їх дітей окремо від кривдника з одночасним перебуванням до 10 осіб на І етапі (до 30 осіб за рік).
- Створити умови безпечного тимчасового перебування постраждалих від домашнього насильства під час реалізації проекту на І етапі шляхом надання притулку в секретних квартирах (8 осіб), до завершення ремонтних робіт в приміщеннях Кризового центру (притулку).
- Виробити систему оперативної взаємодії між органами, які функціонально відповідають за профілактику та протидію домашньому насильству, у тому числі з розміщенням жертви насильства та її дітей у Кризовому центрі (притулку) та надання комплексної допомоги з 100% охопленням усіх випадків домашнього насильства, які були виявленні вже на І етапі реалізації проекту.
- Спростити доступ родин з групи ризику (за офіційними даними до 40 тисяч осіб у м. Херсоні) до отримання безкоштовних соціальних, психологічних, юридичних та медичних послуг починаючи з І етапу реалізації проекту.
- Збільшити обізнаність та поінформованість населення м. Херсона і Херсонської області про особливості, види домашнього насильства та заклади, які надають кваліфіковану допомогу починаючи з І етапу реалізації проекту.
- Зменшити кількість випадків домашнього насильства та запобігти його повторенню.
- Забезпечити впровадження європейського методичного досвіду з надання комплексної допомоги жертвам домашнього насильства у Кризовому центрі (притулку) на основі методики Будапештського притулку для жертв домашнього насильства Угорської екуменічної служби допомоги.
- Залучити представників органів місцевої влади, депутатського корпусу, громадських організацій та громади до створення та участі у Наглядовій раді Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства.
Організації відповідальні за реалізацію проекту Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих домашньому насильству у м. Херсоні” :
- громадська організація «Ліга соціально відповідальних жінок», керівник Наталія Кравець;
- управління соціальної політики Херсонської міської ради, керівник Олена Рузгіс;
- Херсонській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівник Антон Єфанов.
skype natkrav_007